Dziś jest niedziela, 19 maj 2024. Imieniny: Iwa, Piotra

Ogłoszenia duszpasterskie 22.06.2022

TRZYNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Dziś trzynasta niedziela zwykła w roku liturgicznym. W sposób szczególny prosimy Boga, aby nie ogarnęły nas ciemności błędu oraz abyśmy żyli w blasku Bożej prawdy (kolekta mszalna).

2. „W duchu serdecznego dziękczynienia za łaskę ustanowienia Diecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, którą Papież Paweł VI utworzył z wielkiej gorzowskiej Administratury Apostolskiej bullą Episcoporum Poloniae coetus 28 czerwca 1972 roku, zapraszamy wszystkich do udziału w Uroczystości Dziękczynienia Bogu za 50 lat życia Świętego Kościoła Szczecińsko-Kamieńskiego. Główną Uroczystością obchodów tego Jubileuszu będzie Dziękczynna Msza Święta we wtorek, 28 czerwca br., o godz. 18.00 w Archikatedrze Szczecińskiej. Liturgię poprzedzi różańcowe czuwanie modlitewne, które rozpocznie się o godz. 17.00. Zaproszeni są wszyscy, którzy mogą przybyć. Szczególnie oczekujemy na wszystkie wspólnoty modlitwy różańcowej. Czekamy na wszystkich Was, Siostry i Bracia – Ludzie Bożego Ducha.” W duchu dziękczynienia w naszej parafii podczas każdej Mszy św. śpiewamy dziś po komunii św. hymn Te Deuum (Ciebie Boga Wysławiamy).

3. W środę, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Święty Piotr został wybrany przez Jezusa na przewodnika Apostołów, Święty Paweł głosił Ewangelię wśród ludów pogańskich. Według tradycji obaj ponieśli śmierć męczeńską w Rzymie. Świętowanie rozpoczniemy już Mszą wigilijną we wtorkowy wieczór. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej

4. W czasie wakacyjnym, w dni powszednie Mszy św. na filiach nie będzie.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Odwiedziny chorych z komunią św. z okazji pierwszego piątku w umówionych terminach. Okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej od godziny 17.00. Zmiana tajemnic Żywego Różańca oraz nabożeństwo pierwszosobotnie o godzinie 15.00. Wyjazd z ks. Bartoszem na „Męski Różaniec” do Choszczna w sobotę o godzinie 6.30..

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela. Tym, którzy rozpoczynają letni wypoczynek udanych wyjazdów, życzymy umocnienia sił fizycznych i duchowych, a także szczególnego doświadczenia obecności Boga w pięknie stworzonego świata.

7. „Bóg zapłać” za ofiary złożone na „tacę”, a dziś przeznaczone na cele parafialne.

1. Bartłomiej Nakiela – Patrycja Michalik
2. Mariusz Ostrowski – Agnieszka Grącka