Dziś jest wtorek, 7 maj 2024. Imieniny: Gustawy, Ludmiły

Ogłoszednia duszpasterskie 26.06.2016

XIII niedziela roku

1. W pierwszą wakacyjną niedzielę w tekstach biblijnych pojawia się temat powołania. Czy nie stanowi to dla nas wyzwania, że w czasie odpoczynku mamy być świadkami Bożej obecności i działania w świecie? Prośmy o siłę w dawaniu wiarygodnego świadectwa i o to, byśmy w wolnym czasie nie zaniedbywali naszych chrześcijańskich obowiązków.

2. Rozpoczął się ostatni tydzień czerwca. Jeszcze raz pragniemy zachęcić do wspólnej modlitwy do Jezusowego Serca. Nabożeństwa czerwcowe w naszym kościele o godz. 17.30. Po nabożeństwie Msza Święta.

3. Tradycyjnie nowenną nieustanną modlimy się w każdą środę. W tym tygodniu uczynimy to także w poniedziałek, 27 czerwca z racji przypadającego w tym dniu wspomnienia Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. W środę świętować będziemy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. To dwa filary, na których opiera się cała nasza kościelna wspólnota. Zapraszamy na wspólną modlitwę na Mszy Świętej o godz. 18.00 w intencji całego Kościoła, papieża, jako jego widzialnej głowy, a także nas samych, byśmy stawali się apostołami Chrystusa w miejscu naszej pracy, nauki i odpoczynku. Zbierana w tym dniu taca jest przeznaczona na potrzeby Stolicy Świętej.

5. Pierwsze dni lipca to pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek przed południem odwiedzimy starszych i chorych parafian z Komunią Świętą, a po południu zapraszamy na modlitwę adoracyjną. Będzie też możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Adorację zakończymy nabożeństwem ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa i Mszą Świętą wotywną o Sercu Bożym. W sobotę zapraszamy na zmianę tajemnic Żywego Różańca oraz na modlitwę wynagradzającą Niepokalanemu Sercu NMP o godzinie 15.00.

6. Po Mszy św. będziemy zbierali do puszek ofiary na letni wypoczynek dzieci i młodzieży organizowany przez Caritas.

7. ?Bóg zapłać? za ofiary składane na tacę, a dziś przeznaczone na cele parafialne.

Grzegorz Marcin Pabich, rz. kat., kawaler, zam. w Reczu
Patrycja Mroczek, rz. kat., zam. w Reczu