Dziś jest niedziela, 5 grudzień 2021. Imieniny: Saby, Kryspiny

Ogłoszenia duszpasterskie 26.05.2019

VI Niedziela Wielkanocna

1. W kolejną niedzielę Wielkanocy usłyszeliśmy obietnicę posłania uczniom Ducha Świętego. Trzecia Osoba Trójcy Świętej prowadzi Kościół do pełnego zjednoczenia z Chrystusem i na spotkanie z Bogiem Ojcem. Przygotujmy się na przyjęcie darów Ducha Świętego poprzez odprawienie nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą rozpoczniemy w najbliższy piątek.

2. W dzisiejszej modlitwie szczególnie pamiętamy o naszych matkach z okazji ich święta. Niech Najświętsza Maryja Panna, wzór macierzyńskiego serca, nieustannie wyprasza potrzebne dary, a wdzięczność i miłość najbliższych zawsze radują Wasze serca
.
3. W poniedziałek rozpoczynają się doroczne rekolekcje szkolne. Młodzież starsza (klasy V ? VIII i III gimnazjum) zapraszam do kościoła o godzinie 8.00. Dzieci młodsze (klasy I ? IV) niech zbiorą się w szkole na warsztatach rekolekcyjnych, a o 9. 30 niech przyjdą na nauki rekolekcyjne do kościoła. Podobnie będzie wyglądał rekolekcyjny wtorek. A w środę zbierzemy się wszyscy o godzinie 8 w kościele na Mszy św. kończącej rekolekcje. W poniedziałek i wtorek Mszy św. parafialnej o godzinie 9 nie będzie.

4. Przeżycia Białego Tygodnia z racji rekolekcji ograniczymy do Mszy św. w czwartek, piątek i sobotę o godzinie 18. W sobotę po Mszy św. zapraszam dzieci pierwszokomunijne do ogrodu przy plebanii na spotkanie związane z Dniem Dziecka.

5. Powoli dopełnia się czas wielkanocnej radości. Przypominamy wiernym o przykazaniu kościelnym, wynikającym z troski o nasze duchowe dobro, które mówi: ?Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię św.?.

6. W piątek, na zakończenie maryjnego majowego miesiąca, oddamy cześć Matce Bożej, obchodząc święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. W sobotę Msza Święta ku czci Niepokalanego Serca Maryi oraz zmiana tajemnic Żywego Różańca o godz. 15.00.

7. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca zmiana tajemnic Żywego Różańca oraz adoracja Najświętszego Sakramentu o stałych godzinach.

8. ?Bóg zapłać? za ofiary złożone na tacę, a dziś przeznaczone na cele parafialne.

Zapowiedzi przedślubne:
1. Marcin Paweł Baran ? Karina Lalko
2. Marek Jerzy Nykiel ? Edyta Janik
zap. I