Dziś jest wtorek, 7 lipiec 2020. Imieniny: Estery, Metodego

Ogłoszenia duszpasterskie 26.04.2020

TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY

1. Dziś przypada trzecia niedziela Wielkanocy. Przeżywamy okres radości płynącej z doświadczenia mocy Chrystusa zmartwychwstałego. Ta moc uzdalnia nas do kochania innych i tworzenia z nimi autentycznej wspólnoty – komunii.

2. Trwamy w doświadczeniu pandemii, która przynosi nam wyznaczone ograniczenia min. co do ilości osób na nabożeństwie w kościele (1 osoba na 15 m2). Stąd też w naszej świątyni jednorazowo na nabożeństwie może być tylko 25 osób, nie licząc kapłana i osób funkcyjnych. W Pomieniu 10, Suliborzu 10, Słutowie 7, Rybakach 5 i w Nętkowie 6.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Z tej okazji odwiedziny chorych z komunią św. w umówionych terminach. Zmiana tajemnic Żywego Różańca w sobotę na Mszy św. o godzinie 15.00 przede wszystkim przez pobranie kartek z wypisanymi intencjami.

4. W piątek rozpoczniemy maryjny miesiąc – maj. Codziennie będziemy oddawali cześć Bogu przez odśpiewanie Litanii Loretańskiej na zakończenie Mszy św. wieczornej. Zadbajmy też o wizerunki Maryi w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach. Rodzinnie gromadźmy się przy nich na śpiewanie Litanii.

5. 3 maja obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. Ponieważ w tym roku przypada niedziela okresu Wielkanocy, uroczystość została przeniesiona przez Kongregację Kultu Bożego na sobotę, 2 maja. Msze Święte tego dnia w naszym kościele będą sprawowane o godz. 15.00 i 18.00. Podczas liturgii ponowimy Akt oddania Polski pod opiekę Matki Bożej.

6. W przyszłą niedzielę, 3 maja, przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie. Tak zwana Niedziela Dobrego Pasterza rozpocznie Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Z tej racji będziemy prosili Boga, aby i w naszej wspólnocie parafialnej znaleźli się chętni do pracy w Kościele, bo żniwo jest wielkie, ale robotników coraz mniej.

7. Dyrektor Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej ks. Maciej Szmuc na polecenie ks. arcybiskupa bardzo prosi o kontunuowanie zakupu świec i baranków wielkanocnych do końca czasu Wielkanocy, przez co będziemy mogli się przysłużyć wielkiemu dziełu dobroczynnemu Caritas.

8. „Bóg zapłać” za wszelkie ofiary złożone na utrzymanie parafii w tym trudnym czasie.