Dziś jest wtorek, 7 maj 2024. Imieniny: Gustawy, Ludmiły

Ogłoszenia duszpasterskie 26.04.2015

IV Niedziela Wielkanocna

1. Dziś ? czwarta niedziela Wielkanocy, nazywana niedzielą Dobrego Pasterza ze względu na proklamowaną w tę niedzielę perykopę ewangeliczną o Chrystusie Dobrym Pasterzu. Podczas Mszy Świętej modliliśmy się o powołania do służby Bogu w Kościele i podobnie będziemy czynić w najbliższym tygodniu z racji obchodzonego dziś 52. Światowego Dnia Modlitw o Powołania, rozpoczynającego okresowe dni modlitw o powołania w Kościele powszechnym, a w naszej Ojczyźnie ? Tydzień Modlitw o Powołania.
.
2. Dzisiejsza ? ostatnia niedziela kwietnia ? jest również dniem modlitwy za kierowców. Jest to inicjatywa polskiego oddziału Stowarzyszenia na rzecz misyjnych środków transportu, w skrócie MIVA Polska. To stowarzyszenie zachęca kierowców do składania ofiar w wysokości jednego grosza za każdy szczęśliwie przejechany kilometr na środki transportu dla misjonarzy. Wspomnianą wyżej ofiarę będzie można złożyć po błogosławieństwie pojazdów, które odbędzie się po tej Mszy Świętej na placu obok kościoła.

3. W środę będziemy obchodzić święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy. U nas o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a następnie Msza Święta wieczorna.

4. W piątek o godzinie 17.30 przed Mszą Świętą wieczornej rozpoczniemy nabożeństwa majowe. Jako Polacy mamy szczególne zobowiązanie do oddawania czci Matce Bożej, dlatego zachęcamy parafian do licznego udziału w nabożeństwach majowych odprawianych w kościele. Zachęcamy także do podtrzymania zwyczaju śpiewania litanii loretańskiej i pieśni maryjnych przy krzyżach przydrożnych przez osoby, które nie mogą przyjść do kościoła w godzinach nabożeństwa.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź święta w pierwszy piątek pół godziny przed Mszą Świętą. Odwiedziny kapłanów z posługą sakramentalną do chorych w piątek o godz. 9.00.

6. W tym roku specjalnym indultem Kongregacja do Spraw Kultu przeniosła przeżywanie Uroczystości NMP Królowej Polski z 3 na 2 maja. Msze św. w naszym kościele w sobotę o godzinie 9.00, 11.30 i 18.00.

7. Stowarzyszenie ?Kościół w potrzebie? organizuje 28.04 w Reczu zbiórkę zużytego sprzętu elektronicznego. Powyższe przedmioty proszę składać w poniedziałek i wtorek do 13.30 na wyznaczonych miejscach przy kościele.

8. Już jest dostępna strona internetowa parafii pod adresem: www.parafiarecz.pl. Adres jest też wywieszony w gablocie.

9. Bardzo dziękuję za wszystkie ofiary na nowe nagłośnienie w naszym kościele. Do tej pory zebraliśmy 8 tys. zł, a więc pozostało jeszcze 10 tys. do spłaty kredytu. Dziękuję też za ofiary na utrzymanie Arcybiskupiego Wyższego seminarium Duchownego.

10. ?Bóg zapłać? za ofiary składane dzisiaj na tacę, a przeznaczone na cele parafialne.

Radosław Biernacki, kawaler, rz. kat. zam. w Reczu
Honorata Przebieracz, panna, rz. kat. zam. w Jarostowie.
zap. II