Dziś jest czwartek, 28 marzec 2024. Imieniny: Anieli, Renaty

Ogłoszenia duszpasterskie 26.03.2017

IV Niedziela Wielkiego Postu

1. Dzisiejszą, już czwartą niedzielą Wielkiego Postu w naszej parafii rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Zapraszamy codziennie, do środy, na Msze św. połączone z naukami rekolekcyjnymi o godzinie 18. Podczas każdej Mszy św. okazja do spowiedzi świętej. Rekolekcje dla dzieci i młodzieży ze szkoły podstawowej i gimnazjum będą przed południem według przyjętego w każdej szkole planu. Zadbajmy o sumienny udział w rekolekcjach naszych dzieci jak też nas samych.

2. Wielki Post, który przeżywamy, to wyjątkowa okazja do nawrócenia, do odnowienia naszej przyjaźni z Panem Bogiem. To czas powracania do korzeni wiary i zadziwienia tajemnicą Bożej miłosiernej miłości. Dobrze wykorzystajmy ten czas, aby ugruntować w sobie człowieka prawego sumienia i autentycznie zaangażowanego w budowanie królestwa Bożego: królestwa prawdy i życia, sprawiedliwości, miłości i pokoju w naszych rodzinach, we wspólnocie parafialnej, w miejscach pracy i w całym społeczeństwie.

3. Spotkanie z młodzieżą przed sakramentem bierzmowania w niedzielę 2 kwietnia o godzinie 17.

4. Po zmianie czasu na letni powracamy do Mszy św. sprawowanej o 18 i Drogi Krzyżowej oraz Gorzkich Żali o 17.30.

5. Można już kupować świece Caritasu na stół wielkanocny.

6. Zapraszamy do udziału w Misterium Męki Pańskiej w Górce Klasztornej dnia 8 kwietnia. Koszt wyjazdu 30 złotych.

7. Ofiary zbierane podczas nabożeństwa Gorzkich Żali są przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu oraz na nowy paschał dla naszej świątyni.

8. ?Bóg zapłać? za ofiary złożone na tacę, a dziś przeznaczone na cele parafialne.