Dziś jest poniedziałek, 29 kwiecień 2024. Imieniny: Piotra, Rity

Ogłoszenia duszpasterskie 26.02.2023

PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Włączmy się w głębokie przeżycie czasu Wielkiego Postu przez intensywniejszą modlitwę osobistą i wspólnotową. Tej drugiej będzie sprzyjał udział w nabożeństwach wielkopostnych: w piątki w naszym kościele o godz. 17.30 odprawiamy Drogę krzyżową, a w niedziele o godz. 17.30 Gorzkie żale. Do licznego udziału w tych nabożeństwach zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych. Pamiętajmy o osobistych umartwieniach, a także o specjalnych postanowieniach na Wielki Post.

2. Przypominam, że w każdy piątek Wielkiego Postu za odmówienie modlitwy do Chrystusa ukrzyżowanego: „Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu” oraz za udział w Drodze krzyżowej, a także w każdą niedzielę za udział w nabożeństwie Gorzkich żali oraz za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji można uzyskać odpust zupełny.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Odwiedziny chorych z komunią św. w umówionych terminach. Spowiedź pierwszopiątkowa od godziny 17.00. Zmiana tajemnic Żywego Różańca wraz z rozważaniem i Mszą św. wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi w sobotę o godzinie 15.00.

4. W sobotę zapraszamy do udziału w „męskim różańcu” w Choszcznie. Ksiądz Bartosz wyjeżdża z pod plebanii o godzinie 6.30.

5. Przyszłą – drugą niedzielą Wielkiego Postu rozpoczniemy parafialne rekolekcje Wielkopostne. Zarezerwujmy sobie czas by do środy móc uczestniczyć w tych błogosławionych zajęciach.

6. W zeszłą niedzielę zebraliśmy na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii 2350 zł. Dzisiaj zbieramy na pomoc uchodźcom z okazji rocznicy wybuchu wojny w Ukrainie.

7. Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę, a dziś przeznaczone na cele parafialne.