Dziś jest piątek, 19 kwiecień 2024. Imieniny: Adolfa, Tymona

Ogłoszenia duszpasterskie 25.12.2019

NARODZENIE PAŃSKIE

l. ?Dziś narodził się nam Zbawiciel?. Przyszedł po to, aby przywrócić naszą więź z Panem Bogiem. Ta dobra nowina przynosi radość ludziom wszystkich czasów. Dodaje otuchy i wlewa nadzieję także w nasze serca, w czasie, kiedy tak wielu ludzi pogrążonych jest w nocy braku nadziei, zwątpienia i lęku o przyszłość. Pełni wiary i radości świętujemy ten szczególny czas Bożego Narodzenia. Niech te święta dla wszystkich Drogich Parafian i Gości będą pełne Bożego błogosławieństwa i miłości, którą przynosi ze sobą Syn Boży. Niech Boża radość i miłość wypełniają kolejne dni naszego świętowania i całą naszą, nieraz trudną, codzienność.

2. Nocną Mszą Świętą zwaną Pasterką rozpoczęliśmy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego, niezwykle bogaty w znaki Bożej obecności, który będzie trwał do niedzieli Chrztu Pańskiego, 12 stycznia.

3. W dni świąteczne zapraszam wszystkich na Msze Święte do naszej parafialnej świątyni. Msze Święte w dzień Bożego Narodzenia i w drugi dzień świąt jak w każdą niedzielę.

4. Starajmy się kontemplować radosną tajemnicę narodzin Syna Bożego. Zachęcam wszystkich, zwłaszcza dzieci, do gromadzenia się przy betlejemskim żłóbku, aby wspólnie śpiewać piękne polskie kolędy i pastorałki. Niech rozbrzmiewają one także w naszych domach, podczas świątecznych spotkań z najbliższymi ? nie wstydźmy się tej pobożności, jest ona przecież wyrazem naszej wiary.

5. W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia tradycyjnie składamy ofiary na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i polskich wydziałów teologicznych. Polecam zbiórkę ofiarności Parafian.

6. W przyszłą niedzielę, 29 grudnia, przypada święto Świętej Rodziny Nazaretańskiej: Jezusa, Maryi i Józefa. Przez wstawiennictwo Świętej Rodziny będziemy prosili o świętość i pokój w naszych rodzinach. Niech każda rodzina z naszej wspólnoty parafialnej będzie solą dla ziemi.