Dziś jest środa, 1 maj 2024. Imieniny: Józefa, Jeremiego

Ogłoszenia duszpasterskie 25.12.2015

1. Z okazji pamiątki narodzin Króla Wszechświata, my duszpasterze parafii, składamy wszystkim Gościom i Parafianom życzenia pokoju, dobroci, łagodności i radosnego odkrywania wielkiej tajemnicy wiary ? Słowa, które stało się Ciałem, które było na początku, i w którym jest prawdziwe życie.

2. Biorąc udział w pasterce, czyli we Mszy Świętej sprawowanej w noc Narodzenia Pańskiego, przeżyliśmy radość ze spotkania ze Zbawicielem, podobną do tej, której doświadczyli pasterze betlejemscy przed przeszło dwoma tysiącami lat. Tę radość zanieśmy teraz do naszych domów rodzinnych. Następne Msze Święte w uroczystość Narodzenia Pańskiego będą celebrowane w naszym kościele o godz. 9.00, 11.30 i 17.00. W Uroczystość Bożego Narodzenia nie obowiązuje nas piątkowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych

3. W sobotę ? drugi dzień świąteczny, święto św. Szczepana, diakona, pierwszego męczennika. Msze Święte w naszym kościele tak jak w niedzielę tzn. o 7.00, 9.00, 11.30 i 17.00. Obchody Bożego Narodzenia rozszerzamy na najbliższą niedzielę na Uroczystość Świętej Rodziny. Podczas wszystkich Mszy św. odnowimy wtedy przyrzeczenia małżeńskie.

4. Ofiary zbierane w drugi dzień świąt są przeznaczone na utrzymanie Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Szczecińskiego i Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

5. Bardzo dziękuję pracownikom spółki ?Komunalnik? za przywiezienie i ustawienie w kościele choinek, ministrantom i ks. Markowi za ich ubranie, ks. Ireneuszowi oraz Piotrkowi Szymańskiemu, Angelice Kuś, Romanowi i Kasi Owsickim za wybudowanie żłóbka.

6. ?Bóg zapłać? za wszelkie ofiary składane dzisiaj na cele parafialne.