Dziś jest sobota, 27 kwiecień 2024. Imieniny: Teofila, Zyty

Ogłoszenia duszpasterskie 25.10.2020

TRZYDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. W środę w liturgii czcimy Świętych Apostołów Szymona i Judę Tadeusza. Zapatrzeni w ich świadectwo będziemy prosić Boga o silną wiarę. Święty Juda Tadeusz uważany jest za patrona spraw beznadziejnych, wzywamy go w szczególnych potrzebach. Także w środę gromadzimy się też na Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

2. Przed nami ostatni tydzień różańcowy. Przypominam, że codziennie w naszym kościele o godz. 17.30 gromadzimy się na nabożeństwie różańcowym. Wszystkich parafian, zwłaszcza tych, którzy jeszcze z jakichś powodów nie uczestniczyli w październikowym nabożeństwie, zapraszam na tę modlitwę.

3. Z powodu panującej pandemii ks. Arcybiskup wydał dyspensę od uczestniczenia w niedzielnej Mszy św. do czasu obowiązywania na danym terenie przepisów epidemicznych w strefie czerwonej. Wedle tych przepisów na Mszy św. możemy przebywać w naszym kościele w maseczkach 1 osoba na 7 m2, czyli w kościele może być naraz około 93 osób. Na powietrzu (między innymi na cmentarzu) w grupach maksymalnie 5 osobowych.

4. Również z powodów pandemicznych zachęcam do odwiedzin grobów naszych bliskich nie tylko tradycyjnie w uroczystość Wszystkich Świętych, ale również we wszystkie poprzedzające i następne dni. Odpust, który ofiarujemy za zmarłych w związku z nawiedzeniem cmentarza w oktawie uroczystości Wszystkich Świętych zostaje przez Stolicę Apostolską rozciągnięty na cały listopad.

5. Na modlitwę w intencji naszych zmarłych zapraszam do kościoła (nie będzie Mszy św. na cmentarzu) 1 listopada o godzinie 8, 11.30 oraz 18.00. Drugiego listopada w Dzień Zaduszny, Msze św. w naszym kościele będą sprawowane o godzinie 9.00 i 18.00. W Suliborzu o 16.00, Rybakach i w Pomieniu o 17.00.

6. Naszą modlitwę za zmarłych ukierunkujmy przede wszystkim w stronę wypominek, które będziemy odprawiali codziennie o 17.30. Kartki na wypominki, są wyłożone przy obrazie Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Można je składać ?na tacę?, w zakrystii, w biurze parafialnym i wyjątkowo w tym roku do skrzynki umieszczonej na drzwiach kaplicy cmentarnej.

7. Planowane spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do bierzmowania z klasy 8 z poniedziałku zostaje przeniesione na inny czas. Jeżeli w szkole odbywa się nauczanie zdalne wtedy wszelkie spotkania są zawieszone.

8. ?Bóg zapłać? za wszelkie ofiary złożone na tacę, a dziś przeznaczone na cele parafialne.