Dziś jest piątek, 29 marzec 2024. Imieniny: Wiktoryna, Helmuta

Ogłoszenia duszpasterskie 25.02.2018

II Niedziela Wielkiego Postu

1. W drugą niedzielę Wielkiego Postu Kościół ukazuje nam Pana Jezusa, który podczas przemienienia na górze Tabor objawia uczniom swoją chwałę. Bóg Ojciec, wskazując na Jezusa, mówi: ?To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie?.

2. Trwajmy w wielkopostnych dobrych postanowieniach, a szczególnie starajmy się rozważać mękę Pańską podczas wspólnej modlitwy. Droga krzyżowa w piątek, a gorzkie żale w niedzielę o godz. 17.30.

3. W czwartek, 1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Pamiętajmy w modlitwie o naszych niezłomnych bohaterach.

4. W pierwszy piątek okazja do spowiedzi od godziny 17. Odwiedziny chorych z okazji pierwszego piątku według ustalonego porządku.

5. W pierwszą sobotę miesiąca wpatrujemy się w Serce Maryi przebite mieczem boleści. Pierwszosobotnie rozważanie i komunia wynagradzająca na Mszy św. o godzinie 15. Wtedy również zmiana tajemnic Żywego Różańca.

6. Spotkanie z rodzicami młodzieży przygotowującej się do bierzmowania w piątek po Mszy św.

7. Ofiary zbierane podczas gorzkich żali są przeznaczone na zakup nowego paschału do naszego kościoła.

8. Pod koniec kwietnia zapraszamy do udziału w pielgrzymce do Gietrzwałdu, Malborka, Torunia i Płocka. Zgłoszenia przyjmuje ks. Piotr.

9. ?Bóg zapłać? za ofiary złożone na tacę, a dziś przeznaczone na cele parafialne.

1. Piotr Krakowiak, Rzym. Kat., kawaler, zam. w Nętkowie
Marta Magdalena Krzemińska, Rzym. Kat., panna, zam. w Nętkowie.
2. Kamil Gwoździk, Rzym. Kat., kawaler, zam. w Choszcznie
Weronika Gabryszak, Rzym. Kat., panna, zam. w Pomieniu.
zap. I.