Dziś jest piątek, 19 kwiecień 2024. Imieniny: Adolfa, Tymona

Ogłoszenia duszpasterskie 24.11.2019

Niedziela Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

1. Pan Jezus wielokrotnie poucza nas o swoim królestwie, a przez swoje wcielenie urzeczywistnił słowa: ?bliskie jest królestwo Boże?. Odnawiając nasze zawierzenie i uznając królewską godność Chrystusa, pragniemy na co dzień budować Jego królestwo prawdy, pokoju i zbawienia. Podczas wszystkich Mszy Świętych odnawiamy dziś akt przyjęcia Chrystusa jako Pana naszych serc. Na sumę odpustową zapraszamy w Reczu o godzinę 18.

2. Dzisiejsza uroczystość jest świętem patronalnym Akcji Katolickiej. To ruch katolików świeckich zmierzający do wprowadzania wartości chrześcijańskich w życie publiczne.

3. W ostatnich dniach listopada zapraszamy do modlitwy za zmarłych polecanych w wypominkach. Nabożeństwa wypominkowe codziennie o godz. 17.

4. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz. 18, koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godzinie 15.

5. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii rozpoczniemy w drugą niedzielę adwentu.

6. ?Bóg zapłać? za ofiary złożone na tacę, a dziś przeznaczone na cele parafialne.