Dziś jest sobota, 21 maj 2022. Imieniny: Kryspina, Wiktora

Ogłoszenia duszpasterskie 24.10.2021

TRZYDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Bóg słyszy nasz głos, nasze wołanie nawet wtedy, gdy nam się wydaje, że nie jesteśmy w stanie przebić się przez współczesny szum, który zewsząd nas otacza. On potrafi wyłuskać nasze wołanie pełne wiary, miłości i zaufania jak wołanie Bartymeusza. Kiedy wkraczamy w mury kościoła, wchodzimy w szczególną przestrzeń, którą wydzielamy ze świata, by tu spotkać się z Bogiem, słuchać Jego słowa, doznawać uzdrowienia, które dokonuje się przez sakramentalne znaki. Trwajmy w dziękczynieniu za te wszystkie dary.

2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny, w którym będziemy otaczać modlitwą i wsparciem materialnym szczególnie tych, którzy głoszą Chrystusa na wszystkich kontynentach świata.

3. Kończy się październik ? miesiąc różańca. Zapraszamy codziennie o 17.30 dzieci, młodzież oraz dorosłych na tą piękną modlitwę. W środę na Mszy św. przekażemy dzieciom pierwszokomunijnym poświęcone w Fatimie różańce.

4. Nadchodzący listopad to miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy są wyłożone kartki na których wpisujemy imiona naszych zmarłych polecanych naszej modlitwie wypominkowej. Numer pierwszy na kartce oznacza, że będzie czytana w środę 3 listopada. Następne numery będą czytane w kolejnych dniach.

5. Przyszły weekend to czas, w którym wyruszymy na groby bliskich. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych (Msze Święte w naszym kościele o godzinie 8 i 12 na cmentarzu; w Pomieniu Msza św. w kościele o godz. 10, później procesja na cmentarz) i Dzień Zaduszny.

6. Od 1 do 8 listopada włącznie można codziennie zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

8. ?Bóg zapłać? za ofiary złożone na ?tacę? a dziś przeznaczone na cele parafialne.