Dziś jest piątek, 3 maj 2024. Imieniny: Marii, Aleksandra

Ogłoszenia duszpasterskie 24.07.2016

XVII niedziela roku

1. Od minionej środy trwają XXXI Światowe Dni Młodzieży, których hasłem są słowa jednego z ewangelijnych błogosławieństw: ?Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią? (Mt 5,7). We wtorek, 26 lipca nastąpi ich oficjalne otwarcie w Krakowie, a od czwartku przewodzić im będzie Ojciec Święty. Otaczajmy modlitwą to wydarzenie, by dla wszystkich stało się ono umocnieniem w wierze, nadziei i miłości.

2. Dzisiaj po Mszach Świętych błogosławimy kierowców i ich pojazdy z okazji przypadającego jutro wspomnienia Świętego Krzysztofa.

3. We wtorek, 26 lipca, w liturgiczne wspomnienie dziadków Pana Jezusa, Świętych Anny i Joachima, na wieczorną Eucharystię zapraszamy naszych seniorów. Będzie to specjalny dzień modlitwy i wdzięczności za nasze babcie i dziadków.

4. Ciągle możemy wziąć udział w ogólnopolskiej akcji ?Tornister Pełen Uśmiechów?. Przy chrzcielnicy ustawionych jest jeszcze kilka pustych plecaków z przypiętym imieniem i klasą do której będzie uczęszczało w nowym roku szkolnym dziecko. Włączając się w tą akcję zabieramy pusty plecak do domu, aby stworzyć dziecku wyprawkę szkolną. W plecaku, który oddajemy do piętnastego sierpnia jest umieszczona na ulotce przykładowa lista potrzebnych rzeczy. Zapraszamy do włączenia się do tej akcji.

5. Pozdrawiamy wszystkich urlopowiczów i życzymy pięknego wypoczynku. Solenizantom i jubilatom przekazujemy najlepsze życzenia. Zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu.

6. ?Bóg zapłać? za ofiary składane na tacę, a dziś przeznaczone na cele parafialne.

1. Przemysław Raubo, rz. kat., kawaler, zam. w Bytowie
Katarzyna Dębińska, rz. kat., panna, zam. w Odargowie