Dziś jest sobota, 20 kwiecień 2024. Imieniny: Agnieszki, Czesława

Ogłoszenia duszpasterskie 24.06.2018

Uroczystość narodzenia Jana Chrzciciela

1. Narodzenie św. Jana Chrzciciela poprzedziło narodziny Zbawiciela. Jan był ostatnim z proroków Starego Testamentu i jednocześnie pierwszym świętym Nowego Testamentu, którego śmierć w obronie prawdy i moralności była również zapowiedzią zbawczej śmierci Jezusa. Wielkość Jana, ?największego spośród narodzonych z niewiasty?, może być właściwie odczytana tylko w świetle życia Chrystusa, który sam jest prawdziwą światłością świata.

2. W piątek, w uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, naszymi modlitwami będziemy wspierać osobę i dzieła Ojca Świętego. Msze Święte o godz. 15 i 18. Tradycyjnie w tym dniu zbierana ofiara przekazywana jest na działalność Stolicy Apostolskiej. Ze względu na uroczystość liturgiczną w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3. Na ostatnie litanie ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy codziennie po Mszy św. wieczornej.

4. We wtorek 26 czerwca będę przeżywał 30 rocznicę święceń kapłańskich. Na wspólną modlitwę dziękczynną zapraszam drogich parafian na Mszę św. o godzinie 18.

5. Solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia polecamy szczególnej opiece św. Jana Chrzciciela.

6. ?Bóg zapłać? za ofiary złożone na tacę, a dziś przeznaczone na cele parafialne.

1. Remigiusz Dawid Kübler ? Klaudia Nadybał
2. Adam Jarosław Szlak ? Ewelina Dubiel