Dziś jest wtorek, 7 lipiec 2020. Imieniny: Estery, Metodego

Ogłoszenia duszpasterskie 24.05.2020

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE
1. Dziś obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Chrystus Pan, zanim opuścił ziemię, powiedział do Apostołów: „A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie” (J 12,32). Tłumaczył im, że Jego odejście jest potrzebne, aby mógł zesłać Ducha Pocieszyciela. Po złożonej z samego siebie Ofierze Nowego i Wiecznego Przymierza wszedł do chwały Ojca, aby wstawiać się za nami i przygotować nam miejsce.

2. We wtorek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. Wszystkich zapraszam na wspólną Eucharystię i modlitwę o godz. 18.00, podczas której przez wstawiennictwo Najświętszej z wszystkich matek, Maryi, będziemy dziękować Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym życiu.

3. W czwartek, 28 maja, przypada 39. rocznica śmierci sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. Pamiętajmy, że Prymas Polski oddał nasz naród w macierzyńską niewolę Maryi. Starajmy się wypełniać jego testament, a jednocześnie módlmy się o jego szybką beatyfikację.

4. W przyszłą niedzielę, 31 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tzw. Zielone Świątki. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy.

5. Według istniejących norm epidemicznych możemy uczestniczyć na nabożeństwach w naszym kościele w założonych maskach w liczbie 88 osób. Na filiach odpowiednio: w Pomieniu 22, Nętkowie 15, Słutowie 13, Suliborzu 20 i Rybakach 10 osób.

6. Dyrektor Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej ks. Maciej Szmuc bardzo prosi o kontunuowanie zakupu świec i baranków wielkanocnych do końca czasu Wielkanocy, przez co będziemy mogli się przysłużyć wielkiemu dziełu dobroczynnemu Caritas.

7. „Bóg zapłać” za wszelkie ofiary złożone na utrzymanie parafii.