Dziś jest poniedziałek, 29 kwiecień 2024. Imieniny: Piotra, Rity

Ogłoszenia duszpasterskie 24.05.2015

Zesłanie Ducha Świętego

1. Dziś obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Zebrani na celebrowaniu Eucharystii wspominamy dar Ducha Świętego udzielony Apostołom, początki Kościoła i jego misję względem wszystkich języków, ludów i narodów. Myślimy również o darze Ducha Świętego udzielonym nam w sakramentach chrztu św. i bierzmowania i dziękujemy zań Panu Bogu.

2. Dziś kończy się czas Komunii Świętej wielkanocnej. Przepis Kościoła głosi: ?Każdy wierny po przyjęciu Najświętszej Eucharystii po raz pierwszy, ma obowiązek przyjmować ją przynajmniej raz w roku. Ten nakaz powinien być wypełniony w okresie wielkanocnym, chyba że dla słusznej przyczyny wypełnia się go w innym czasie w ciągu roku?. Tą słuszną przyczyną w naszych warunkach jest uczestnictwo w rekolekcjach wielkopostnych. Jeśli ktoś z wiernych do tej pory nie wypełnił tego obowiązku, niech to uczyni jak najszybciej!

3. Jutro ? w poniedziałek po Zesłaniu Ducha Świętego ? obchodzić będziemy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła, wprowadzone do kalendarza liturgicznego w Polsce w czasie Soboru Watykańskiego II. W naszej Archidiecezji jest to Uroczystość Głównej Patronki Diecezji. Na Mszy św. o godzinie 18.00 Ludowcy będą w Reczu przeżywali swoje święto.

4. Nabożeństwo majowe w naszym kościele odprawiamy codziennie o godz. 17.30. Nabożeństwo majowe przy krzyżach zaśpiewamy dziś w obecności kapłana o godzinie 15.00 w Suliborku i Rajsku. W przyszłą niedzielę koło figury Matki Bożej przy przychodni, przy krzyżu na ul. Słonecznej i na Trzebiniu.

5. W poniedziałek o godzinie 16.30 kolejne spotkanie w kościele z dziećmi przed pierwszą komunią św. Pierwsza spowiedź dzieci komunijnych w sobotę o godzinie 9.30, po niej okazja do spowiedzi dla rodziców i wszystkich chętnych.

6. Bardzo dziękuję za wszystkie ofiary na nowe nagłośnienie w naszym kościele. Dziękuję też za ofiary na utrzymanie Arcybiskupiego Wyższego seminarium Duchownego.

7. Dzisiaj zbiórka ofiar do puszek na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie.

8. ?Bóg zapłać? za ofiary składane dzisiaj na tacę, a przeznaczone na cele parafialne.

1. Karol Józef Bobojć, kawaler, rz. kat., zam. w Święciechowie
Sylwia Bożena Chorobińska, panna, rz. kat., zam. w Suliborku. zap. III
2. Bartosz Apanasowicz, kawaler, rz. kat., zam. w Rzecku
Natalia Dziadak, panna, rz. kat., zam. w Reczu. zap. III 3. Jakub Łoński, kawaler, rz. kat., zam. w Reczu