Dziś jest piątek, 1 lipiec 2022. Imieniny: Haliny, Mariana

Ogłoszenia duszpasterskie 24.04.2022

DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY,
CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO
1. Dziś druga niedziela Wielkanocy, czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego. Trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa. To wydarzenie jest szczególnym znakiem tego, że Bóg zlitował się nad grzesznymi ludźmi i całemu światu okazał swoje miłosierdzie.

2. Dziś przypada także patronalne święto Caritas oraz rozpoczyna się w Kościele Tydzień Miłosierdzia. To nie tylko dzień modlitwy za wszystkich zaangażowanych w dzieła charytatywne, ale także okazja do budzenia wrażliwości na potrzeby innych i przychodzenia im z pomocą. Ofiary składane dzisiaj na tacę są przeznaczone na działalność Caritas naszej diecezji.

3. We wtorek, 26 kwietnia, będziemy celebrowali uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W tym roku 23 kwietnia przypadł w oktawie Wielkanocy, dlatego uroczystość ku czci Świętego Wojciecha została przeniesiona na 26 kwietnia. Msza Święta odpustowa w Suliborzu tego dnia o godz. 18.00.

4. W środę, 27 kwietnia, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. (…). Niech wstawiennictwo Matki Zbawiciela wyprasza nam Bożą pomoc w codziennych trudnościach.

5. Proszę o zapisywanie się na wiosenny kurs przedmałżeński, który w naszej parafii przeprowadzimy w dniach 13 – 14 i 20 – 21 maja.

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wzrastania w wierze, doświadczenia bliskości Zmartwychwstałego Pana i Jego mocy w codziennym życiu.

7. „Bóg zapłać” za ofiary złożone na „tacę”, a dziś przeznaczone na cele parafialne.