Dziś jest niedziela, 5 maj 2024. Imieniny: Ireny, Waldemara

Ogłoszenia duszpasterskie 24.04.2016

V Niedziela Wielkanocna 24.04.2016

1. W dzisiejszej Ewangelii Jezus przypomina nam o tym, byśmy się wzajemnie miłowali. W początkach chrześcijaństwa wzajemna miłość pomiędzy uczniami Chrystusa przyciągała i inspirowała pogan. Warto o tym pamiętać i żyć tak, by inni widzieli, że jesteśmy uczniami Jezusa.

2. Jutrzejsze święto Świętego Marka Ewangelisty to tradycyjny dzień modlitwy o urodzaje. W naszej parafii jest to jednak szczególny dzień, podczas którego 42 młode osoby przyjmą sakrament Dorosłości chrześcijańskiej czyli bierzmowanie. Na uroczystą Mszę św. połączoną z udzieleniem sakramentu bierzmowania zapraszamy o godzinie 18.00.

3. W środę przed wieczorną Eucharystią o godz. 18 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W piątek o 15 koronka i Msza św. do Miłosierdzia Bożego.

4. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy maj. W naszej polskiej tradycji to miesiąc szczególnej modlitwy razem z Maryją. Każdego dnia o godz. 17.30 przed wieczorną Mszą Świętą, będziemy odprawiać nabożeństwa majowe ze śpiewem litanii loretańskiej.

5. Na prośbę Ojca Świętego Franciszka w przyszłą niedzielę będziemy zbierali do puszek ofiary na pomoc humanitarną dla Ukrainy.

6. Biuro parafialne jest czynne w poniedziałek, środę i piątek od godziny 16 do 18.

7. ?Bóg zapłać? za ofiary składane na tacę, a dziś przeznaczone na cele archidiecezjalne.