Dziś jest czwartek, 28 październik 2021. Imieniny: Szymona, Tadeusza

Ogłoszenia duszpasterskie 24.01.2021

TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
1. Trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Nie możemy się ograniczać do modlitwy, lecz pod jej wpływem mamy zmieniać swoje postępowanie. Pamiętajmy słowa Pana Jezusa: ?[?] chwałę, którą Mi dałeś, przekazałem im, aby stanowili jedno, tak jak My jedno stanowimy. Ja w nich, a Ty we Mnie!? (J 17,22-23).

2. Jutro święto Nawrócenia św. Pawła, apostoła Jezusa. Gorliwy faryzeusz i prześladowca pierwszego Kościoła, po tym, jak ukazał mu się zmartwychwstały Chrystus, został Jego uczniem i poświęcił resztę życia szerzeniu Ewangelii. Dzięki temu stał się apostołem narodów.

3. W każdą środę naszą modlitwę wieczorną w kościele rozpoczynamy Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godzinie 18.00, a w piątek o 15.00 odmawiamy Koronka do miłosierdzia Bożego.

4. Biuro parafialne jest czynne w poniedziałek, środę i piątek w godzinach od 16 do 18 oraz w sobotę od 11 do13.

5. Caritas w odpowiedzi na apel Konferencji Episkopatu Polski prosi o przeprowadzenie w ramach ?Dnia solidarności z Chorwacją? w dzisiejszą niedzielę po wszystkich mszach świętych zbiórki przykościelnej do puszek na rzecz poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w tym kraju.

6. ?Bóg zapłać? za ofiary złożone na ?tacę? a dziś przeznaczone na cele parafialne.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.