Dziś jest poniedziałek, 29 kwiecień 2024. Imieniny: Piotra, Rity

Ogłoszenia duszpasterskie 23.10.2016

XXX niedziela roku

1. W dzisiejszej Ewangelii Pan Jezus ponownie przypomina o wartości pokornej, ufnej, wytrwałej modlitwy. Gdy stanę w prawdzie przed Bogiem i przed samymi sobą, uznam swoją słabość i grzeszność, wtedy zostanę wysłuchany i Pan udzieli mi swojej łaski. Przykładem takiej modlitwy jest modlitwa różańcowa, której szczególnie poświęcony jest październik. Zapraszamy was, drodzy parafianie, do wspólnego odmawiania różańca codziennie o godz. 17.30 w naszym kościele parafialnym. Różaniec dla dzieci w dni powszednie o godzinie 16.30.

2. Dziś przeżywamy Światowy Dzień Misyjny, który w naszej Ojczyźnie rozpoczyna Tydzień Misyjny. Podczas różańcowych nabożeństw w tym tygodniu będziemy omadlać dzieło misyjne Kościoła. Ofiary składane dzisiaj na tacę przeznaczymy na materialną pomoc misjom i misjonarzom.

3. Zbliża się listopad, miesiąc poświęcony modlitwie za naszych zmarłych. W zakrystii oraz przy wyjściu ze świątyni można pobrać specjalne kartki wspominkowe, na których możemy wypisać imiona naszych zmarłych, których pragniemy polecać Bożemu miłosierdziu we wspólnej modlitwie. Wypełnione kartki można składać na tacę bądź przynieść do zakrystii czy biura parafialnego. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczymy na opał do domu parafialnego.

4. Msza św. inicjacyjna dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców, podczas której poświęcimy i rozdamy różańce, w przyszłą niedzielę o godzinie 14.00.

5. Pozdrawiamy serdecznie solenizantów i jubilatów tygodnia, przekazując im najlepsze życzenia. Zmarłych w ostatnim czasie parafian polecamy dobroci i miłosierdziu Boga.