Dziś jest czwartek, 25 luty 2021. Imieniny: Cezarego, Wiktora

Ogłoszenia duszpasterskie 23.08.2020

DWUDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Przed nami ostatni tydzień sierpnia – miesiąca trzeźwości, a dla wielu ostatnie dni urlopów i wakacji. Starajmy się jak najlepiej wykorzystywać ten czas na pogłębienie naszych wzajemnych relacji rodzinnych czy przyjacielskich, na dobrą lekturę i budujące rozmowy.

2. Dzisiaj przypada Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. Dzień ten został ustanowiony przez Parlament Europejski w 2008 roku, a termin jego obchodu związany jest z datą podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow.

3. W poniedziałek, 24 sierpnia, w liturgii przypada święto Świętego Bartłomieja, Apostoła. Tradycja głosi, że zaniósł Ewangelię aż do Indii, gdzie poniósł śmierć męczeńską.

4. W środę ponownie nasze myśli i serca skierujemy na Jasną Górę, aby uczcić Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską. Nasze zawierzenie Pani Jasnogórskiej w naszym kościele uczynimy podczas Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18. Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej jest świętem patronalnym kaplicy w Nętkowie. Obchód odpustowy w Nętkowie przenosimy na przyszłą niedzielę 30 sierpnia o godzinie 12.00.

5. W sobotę, 29 sierpnia, w liturgii wspominamy Męczeństwo Świętego Jana Chrzciciela. Jest to drugie wspomnienie w kalendarzu liturgicznym tego świętego, po czerwcowej uroczystości jego narodzenia (24 VI). Za swoją bezkompromisową postawę Jan Chrzciciel, podobnie jak inni prorocy, a później Apostołowie, zapłacił najwyższą cenę. Tego dnia będziemy prosili go o ład moralny w naszych rodzinach, wspólnotach i w naszym całym narodzie.

6. Dzisiaj odpowiadając na apel Episkopatu zbieramy po Mszach św. ofiary do puszek na pomoc dla ofiar i poszkodowanych wybuchem w Bejrucie.

7. Od poniedziałku 24 sierpnia swoje obowiązki w naszej parafii podejmuje ks. Bartosz Adamiak. Przyjmując Go z wielką życzliwością otoczmy Jego posługę naszymi modlitwami.

8. Po raz ostatni informuję, że w czasie wakacyjnym biuro parafialne jest nie czynne. Wszelkie sprawy proszę załatwiać z księdzem po uprzednim umówieniu się przy okazji Mszy św. albo przez telefon.

9. „Bóg zapłać” za wszelkie ofiary złożone na tacę, a przeznaczone na utrzymanie parafii.

Zapowiedzi przedślubne:
Robert Werakso – Klaudia Witczak
zap. II