Dziś jest sobota, 27 kwiecień 2024. Imieniny: Teofila, Zyty

Ogłoszednia duszpasterskie 23.08.2015

1. Dziś ? dwudziesta pierwsza niedziela w ciągu roku. Nasza obecność w świątyni świadczy o tym, że pragniemy służyć Bogu i na zawsze pozostać przy Chrystusie, który ma słowa życia wiecznego i za umiłowany przez siebie Kościół wydał samego siebie, przez co pouczył nas, jaka powinna być miłość małżonków.

2. Siedemdziesiąt sześć lat temu został podpisany wrogi Polsce pakt Ribbentrop?Mołotow. Parlament Europejski postanowił, aby w dniu 23 sierpnia obchodzono co roku Europejski Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych. Z tej okazji modliliśmy się dziś za ofiary nazizmu i komunizmu oraz o zachowanie ludzkości przed nowymi zagrożeniami ze strony reżimów totalitarnych.

3. W środę ? uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze Święte w naszym kościele o godz. 9 i 18. Przed Mszą Świętą wieczorną ? nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Serdecznie zapraszamy parafian i gości na modlitwę w tym dniu poświęconym Maryi, która od przeszło sześciuset lat króluje w jasnogórskim sanktuarium i otacza swoją matczyną opieką naszą Ojczyznę. Byłby to piękny gest z naszej strony, gdybyśmy w środę przed tron naszej Matki i Królowej zanieśli modlitwę w intencji osób uzależnionych od alkoholu z prośbą o wyzwolenie ich z nałogu. Uroczystość M. B. Częstochowskiej to dzień odpustu w Nętkowie, który przenosimy na niedzielę o godzinie 14.00.

4. W piątek o 15.00 Nowenna do Miłosierdzia Bożego, a po niej Msza św. przed Obrazem Jezu, ufam Tobie.

5. Sobotnia wieczorna Msza św. w Reczu jest odprawiana jako niedzielna dla tych wszystkich, którzy z jakiś powodów nie mogą uczestniczyć w Mszy św. niedzielnej w normalnym czasie.

6. Bardzo dziękuję za wszelką pomoc okazaną pielgrzymom idącym z Koszalina do Myśliborza. Dziękuję za posiłek dla nich w Suliborzu, dziękuję Panu Nykiel za pieczywo dla pielgrzymów, wszystkim osobom przyjmującym pielgrzymów na nocleg, dziękuję Pani Dyrektor Domu Kultury i Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej za udostępnienie hali sportowej na nocleg, szczególne podziękowania wyrażam pani Bożenie Karpińskiej i Stanisławie Kłapcia za przygotowanie wieczornego i porannego posiłku dla pielgrzymów.

7. Zapraszam do zapisywania się na pielgrzymkę archidiecezjalną na Jasną Górę w dniach 25 ? 26 września.

8. Bardzo dziękuję za wszystkie ofiary na nowe nagłośnienie w naszym kościele. Dziękuję też za ofiary na utrzymanie Arcybiskupiego Wyższego seminarium Duchownego i naprawę witraży.

9. ?Bóg zapłać? za ofiary składane dzisiaj na tacę, a przeznaczone na cele parafialne.

1. Georg Goemann, st. wolnego, ewangelik, zam. w Moormerland
Renata Korycka, st. wolnego, rz. kat., zam. w Reczu zap. III