Dziś jest czwartek, 28 październik 2021. Imieniny: Szymona, Tadeusza

Ogłoszenia duszpasterskie 23.05.2021

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO
1. Przeżywamy dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W historii Kościoła dzień Pięćdziesiątnicy był punktem zwrotnym: obdarzeni darami Ducha Świętego apostołowie wyruszyli z wielką żarliwością głosić światu zmartwychwstałego Jezusa. Uroczystość jest dopełnieniem Wielkanocy. Niech w naszym życiu umocnienie darami Ducha Świętego przynosi widoczne owoce: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie (por. Ga 5,22-23), z których będą czerpać ci, których spotkamy w życiu codziennym. Dziś za uroczyste odśpiewanie hymnu O stworzycielu, Duchu, przyjdź oraz po wypełnieniu pozostałych warunków możemy zyskać odpust zupełny.

2. Wczoraj dzieci z klasy III b przystąpiły po raz pierwszy do Komunii Świętej. Życzymy im z całego serca, aby przyjaźń z Jezusem trwała zawsze, a żywy przykład wiary oraz wsparcie rodziców i najbliższych pomagało im wzrastać w wierze. W Białym Tygodniu dzieci wraz z rodzicami i bliskimi będą przychodziły na nabożeństwo majowe o 17.30 oraz Mszę Świętą.

3. Jutro będziemy obchodzili święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła, patronki naszej archidiecezji. To również dzień modlitw Kościoła powszechnego za Kościół w Chinach.

4. W środę 26 maja ? Dzień Matki. To dzięki matkom żyjemy, to one troszczyły się, i stale troszczą, o nas, z ojcami kształtują naszą osobowość. Na Mszy Świętej o godz. 18.00 w sposób szczególny będziemy otaczać modlitwą wszystkie matki naszej parafii i prosić, by w zdrowiu, radości i pokoju serc wypełniały niezwykłą misję miłości wobec każdego człowieka, dzięki której człowiek nigdy nie pogubi się we współczesnym świecie.

5. W czwartek o godzinie 17.00 spotkanie z dziećmi z klasy III a i ich rodzicami przygotowujące bezpośrednio do pierwszej komunii św., w piątek o godz. 17.00 pierwsza spowiedź tych dzieci oraz rodziców. W najbliższą sobotę, 29 maja, uroczystość Pierwszej Komunii Świętej dzieci klasy III a o godzinie 11.00. Otoczmy dzieci i ich rodziny serdeczną modlitwą.

6. ?Bóg zapłać? za ofiary złożone na ?tacę? a dziś przeznaczone na cele parafialne.

Zapowiedzi przedślubne:
Konrad Pacak ? Kornelia Ptaszyńska

zap. I