Dziś jest sobota, 27 kwiecień 2024. Imieniny: Teofila, Zyty

Ogłoszenia duszpasterskie 22.12.2019

CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU

1. W najbliższych dniach będziemy przeżywali uroczystość Narodzenia Pańskiego. W najbliższy wtorek przypada Wigilia i kolejne świąteczne dni. Czy do ich przeżywania jesteśmy dobrze, po chrześcijańsku przygotowani? Narodzenie Dzieciątka Jezus powinniśmy świętować radośnie i z czystym sercem. Niech to będzie przeżycie religijne. Pamiętajmy, że to Bóg wkracza w naszą historię i nadaje naszemu życiu wymiar Boży. Pamiętajmy, że Słowo, które stało się Ciałem, jest ciągle pośród nas, zamieszkało między nami na zawsze i nieustannie uzdalnia nas do niesienia Dobrej Nowiny innym.

2. Liturgiczny obchód pamiątki narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, czyli Mszy Świętej sprawowanej o północy z wtorku, 24 grudnia, na środę, 25 grudnia. Wcześniej w naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś spośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszą wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg św. Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Nie podawajmy na wigilijny stół alkoholu, tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

3. Zapraszam do udziału w Pasterce w naszej parafialnej świątyni. Pasterki w kościele parafialnym o 2230 i 24.00. Na filiach Msze św. Pasterskie będą sprawowane: Sulibórz 20.00, Rybaki i Słutowo 21.00, Pomień 22.30 i Nętkowo 24.00. Radośnie i we wspólnocie uczcijmy przychodzącego Pana. Msze Święte w dzień Bożego Narodzenia i w drugi dzień świąt jak w każdą niedzielę.

4. W poniedziałek i we wtorek o godz. 7.00 ostatnie Roraty. Wszystkich parafian zachęcam do licznego udziału w tej Mszy Świętej wotywnej.

5. ?Bóg zapłać? za ofiary złożone na tacę, a dziś przeznaczone na cele parafialne.