Dziś jest niedziela, 24 styczeń 2021. Imieniny: Felicji, Tymoteusza

Ogłoszenia duszpasterskie 22.11.2020

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata1. Dzisiaj przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Do kalendarza liturgicznego została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 roku, na zakończenie przypadającego wówczas Roku Jubileuszowego. W odnowionej liturgii Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie.

2. Uroczystość Chrystusa Króla jest świętem patronalnym naszej parafii. Dla podkreślenia duchowego obchodu tego święta na każdej Mszy św. odmówimy akt osobistego oddania się Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata.

3. Dzisiejsza uroczystość jest też świętem patronalnym Akcji Katolickiej. To stowarzyszenie wiernych, a jego celem jest formacja duchowa, moralna, a także kulturalna. Ważnym zadaniem jego członków jest świadome uczestnictwo we wszystkich sferach życia publicznego i realizacja społecznego wymiaru wiary i społecznego obywatelstwa Kościoła. W ten sposób Akcja Katolicka pełni misję apostolską w ścisłym związku z hierarchią Kościoła.

4. W ostatnim tygodniu listopada w naszym kościele codziennie podczas modlitwy wypominkowej o godz. 17.30 polecamy naszych bliskich zmarłych. Serdecznie zapraszam do tej modlitwy wszystkich naszych parafian.

5. W środę podczas nowenny o godz. 18.00 złożymy nasze podziękowania i prośby na ręce Matki Bożej.

6. Czas przygotować się do Adwentu – okresu radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. W przyszłą niedzielę, 29 listopada, rozpoczniemy ten piękny czas.

7. „Bóg zapłać” za wszelkie ofiary złożone na tacę, a dziś przeznaczone na cele parafialne.