Dziś jest sobota, 21 maj 2022. Imieniny: Kryspina, Wiktora

Ogłoszenia duszpasterskie 22.08.2021

DWUDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Nietrudno odnieść wrażenie, że ilość informacji jest tak duża, że trzeba stosować różne filtry, by odróżnić prawdę od fałszu i odnaleźć się w tym gąszczu. A mowa Pana Jezusa jest prosta, nie ma w niej obcych słów ani skomplikowanych zdań. Jezus jest prawdą i życiem. Jego prawda jest życiem. Zostaliśmy zaproszeni na ucztę, na której On daje nam chleb żywy ? swoje ciało ? abyśmy mieli życie, żyli na wieki. Tę prawdę uczmy się nieustannie odkrywać.

2. Jutro przypadnie smutna rocznica podpisania paktu Ribbentrop ? Mołotow. Dzień 23 sierpnia w 2008 r. został ustanowiony Europejskim Dniem Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu, obchodzony po raz pierwszy publicznie w 2011 r. w Warszawie. Pamiętajmy w modlitwie nie tylko o tych, którzy zginęli w sowieckich łagrach i niemieckich nazistowskich obozach koncentracyjnych, lecz także o tych, którzy opowiedzieli się za Bogiem i dlatego oddali zdrowie i życie w obronie godności i praw człowieka. Słyszymy o próbach relatywizowania i podważania współczesnej historii, naginania faktów w imię tzw. poprawności politycznej. Warto znać fakty, warto pamiętać i pielęgnować pamięć.

3. W czwartek 26 sierpnia uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Św. Jan Paweł II na Jasnej Górze powtarzał, że tu bije serce narodu. Na Jasną Górę swoje kroki kierują miliony pielgrzymów. Pielgrzymują tam również nasi parafianie. W wielu domach jest czczony wizerunek Czarnej Madonny. To świadectwo naszej miłości do Matki naszego Pana, która w jasnogórskiej ikonie przebywa w naszym narodzie od wieków. Uroczystość odpustową Panny Częstochowskiej przeżyjemy w przyszłą niedzielę w Nętkowie o godzinie 12.00

4. Kurs przedmałżeński przeżyjemy w naszej parafii 3,4,10 i 11 września. Chętnych zapraszamy na pierwszą naukę 3 września o godzinie 19.00.

5. Dziękuję bardzo za wszelkie ofiary przeznaczone na odbudowę i renowację uszkodzonego muru oporowego na drodze krajowej nr 10 przy kościele w Słutowie. Powyższy mur, chociaż blisko pasa drogowego, jest w całości wybudowany na terenie kościelnym i dlatego obowiązek jego utrzymania spoczywa tylko na parafii. Stąd też dalej proszę o ofiary dzięki którym będziemy mogli spełnić nasz obowiązek. Ofiary można składać w zakrystii, biurze parafialnym lub w kopertach na tacę.

6. ?Bóg zapłać? za ofiary złożone na ?tacę? a dziś przeznaczone na cele parafialne.
Zapowiedzi przedślubne:
1. Dominik Kowalus ? Nikola Oliwia Rumbuć
2. Jarosław Tadeusz Kawczyński ? Małgorzata Marlena Nakiela
zap. II