Dziś jest czwartek, 28 marzec 2024. Imieniny: Anieli, Renaty

Ogłoszenia duszpasterskie 22.03.2020

CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Dzisiejsza ? już czwarta niedziela Wielkiego Postu ? różni się nieco od pozostałych. W tradycji Kościoła nazywamy ją niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. Widzimy to nawet w zmianie postnego fioletu na różowy kolor szat liturgicznych. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku.

2. Przeżywamy kolejny tydzień epidemii w naszym kraju. Prosząc Boga o wyprowadzenie nas z tej sytuacji i łaskę zdrowia dla wszystkich, zachowujmy właściwe postępowanie. Wychodźmy z domu tylko w ważnych sytuacjach, unikajmy nadmiernych kontaktów, dbajmy o nasze zdrowie i higienę. W kościele na kropielnicach jest wystawiony płyn do odkażania rąk, z którego jak najczęściej korzystajmy, ławki będą spryskiwane odpowiednim płynem odkażającym. Gdy będziemy w kościele na Mszy św. niedzielnej (przypominam o dyspensie od obowiązku niedzielnego), mamy możliwość przyjmowania komunii św. ?na rękę? (zawsze w obecności kapłana). Znak pokoju przekazujmy sobie przez skinienie głowy. Może być możliwa sytuacja, że zostaniemy poproszeni o wyjście na zewnątrz kościoła gdy liczba osób w kościele będzie przekraczała 50 osób.

3. Msze św. w kościele parafialnym będziemy w tym czasie sprawować o zwykłych porach, zachowujemy również właściwe dla Wielkiego Postu nabożeństwa tzn. Drogę Krzyżową i Gorzkie Żale w piątek i niedzielę o godzinie 17.30. Uczestniczenie w nich pozostawiamy własnej woli i odpowiedzialności. Msze św. w dni powszednie na filiach w tym czasie zostają zawieszone o ile nie była przyjęta wcześniej jakaś intencja na określony termin.

4. Codziennie w dni powszednie możemy przyjść do kościoła o 15.00 by w Godzinę Miłosierdzia odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego i zaśpiewać suplikacje.

5. W przypadające 25 marca święto Zwiastowania Pańskiego mieliśmy dzieciom pierwszokomunijnym poświęcić medaliki. Jednak w zaistniałej sytuacji przełożymy to na inny czas.

6. W najbliższych tygodniach proszę przychodzić do biura parafialnego z najważniejszymi sprawami unikając zbędnych kontaktów. W zakrystii można kupić świece Caritas i świąteczne baranki.

7. ?Bóg zapłać? za ofiary złożone na tacę a dziś przeznaczone na cele parafialne. Ofiary składane podczas nabożeństwa Gorzkich Żali są przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu.