Dziś jest niedziela, 28 kwiecień 2024. Imieniny: Pawła, Walerii

Ogłoszenia duszpasterskie 21.07.2019

XVI niedziela roku

1. Biblijny obraz Chrystusa przyjmującego zaproszenie do domu swoich przyjaciół: Marty, Marii i Łazarza jeszcze wyraźniej ukazuje nam Pana Boga, który pragnie być obecny w sercu i życiu każdego człowieka. Niech przez udział w dzisiejszej Eucharystii Pan Bóg zagości w naszych sercach.

2. Trwa okres letniego wypoczynku. Wszystkim odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzymy radość i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół.

3. W czwartek 25 lipca pragniemy modlić się za wszystkich kierowców, powierzając ich opiece św. Krzysztofa. Msza Święta, a po niej możliwość błogosławieństwa pojazdów o godz. 18.

4. W dniu 27 lipca tj. w sobotę po Mszy św. o godzinie 18 zapraszamy na koncert, podczas którego wystąpi Beata Dunin Wąsowicz ? sopran, Adam Zarzycki ? tenor oraz uczestnicy warsztatów wokalnych prowadzonych pod kierownictwem pani Beaty Dunin Wąsowicz.

5. ?Zapraszamy na uroczystości odpustowe ku czci Świętego Jakuba Apostoła, patrona Bazyliki Archikatedralnej w Szczecinie, w czwartek, 25 lipca br. W tym dniu Nieszpory z udziałem Kapituły Katedralnej odbędą się o godz. 17.15. Punktem centralnym uroczystości będzie Msza Święta koncelebrowana pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi, która rozpocznie się o godz. 18.00. Odpust poprzedzą Rekolekcje Jakubowe w dniach od 22 do 24 lipca, które wygłosi ks. kan. Ryszard Kamiński. Zapraszamy wszystkich także do udziału w XI Jarmarku Jakubowym organizowanym przez Fundację Dzieło Świętego Jakuba, który rozpocznie się w piątek, 26 lipca i potrwa do niedzieli, 28 lipca. Szczegółowe informacje są zamieszczone na plakatach oraz stronach internetowych: www.katedra.szczecin.pl; www.jarmarkjakubowy.pl.?

6.. ?Bóg zapłać? za ofiary złożone na tacę, a dziś przeznaczone na cele parafialne.