Dziś jest sobota, 31 lipiec 2021. Imieniny: Ignacego, Ernesty

Ogłoszenia duszpasterskie 21.06.2020

DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
1. Trwa czerwiec ? miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze. Dziękujemy za Boże miłosierdzie i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach. Pamiętajmy, że Serce Jezusowe jest jedynym źródłem zdolnym rozgrzać serca ludzi do miłość do Boga i bliźniego. Litanię do Serca Jezusowego odmawiamy w naszym kościele po wieczornej Mszy św.

2. We wtorek, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.

3. W środę, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Panu Jezusowi. W Litanii do Wszystkich świętych Święty Jan Chrzciciel jest wymieniany na pierwszym miejscu, zaraz po Maryi. To wielki nauczyciel i świadek Bożej prawdy, który był za nią gotów oddać życie. Ciesząc się narodzinami Świętego Jana Chrzciciela, warto zastanowić się nad swoim życiem, nad zgodnością naszych czynów, słów i postaw z wyznawaną przez nas wiarą i pobożnością.

4. Jak w każdą środę w naszym kościele wieczorną Eucharystię tej uroczystości poprzedzimy Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.

5. W sobotę o godzinie 14.00 pierwsza grupa dzieci przystąpi w naszym kościele do pierwszej komunii świętej. W naszych modlitwach polećmy Bogu te dzieci i ich rodziny, aby rozpoczynająca się przyjaźń z Jezusem Eucharystycznym trwała przez całe ich życie.

6. U progu czasu wakacyjnego pamiętajmy, że od Pana Boga i Jego przykazań nie ma wakacji, a na urlop warto zabrać ze sobą różaniec, modlitewnik lub Pismo Święte. Nie zapominajmy też, że każda niedziela jest drogowskazem na wakacyjnej drodze.

7. ?Bóg zapłać? za wszelkie ofiary złożone na tacę, a przeznaczone na utrzymanie parafii.

Zapowiedzi przedślubne:
Michał Karmelita ? Klaudia Kieszkowska ? zap. I