Dziś jest sobota, 4 maj 2024. Imieniny: Floriana, Monikia

Ogłoszenia duszpasterskie 21.05.2023

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

1. Dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W Kościele jest obchodzona już od V wieku. Chrystus Pan, zanim opuścił ziemię, powiedział do Apostołów: „A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie” (J 12,32). I tłumaczył im, że Jego odejście jest potrzebne, aby mógł zesłać Ducha Pocieszyciela.

2. Z inicjatywy papieża Benedykta XVI w najbliższą środę modlimy się za Kościół w Chinach. W 2007 roku Benedykt XVI wydał list apostolski, w którym postanawia, że dzień 24 maja każdego roku ma być poświęcony pamięci i modlitwom za Kościół w tym kraju.

3. W piątek, 26 maja, przypada Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg przywołał już do siebie. Wszystkich zapraszam na wspólną Eucharystię i modlitwę o godz. 18.00 podczas której przez wstawiennictwo Najświętszej z wszystkich matek, Maryi, będziemy dziękować Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym utrudzeniu.

4. Kontynuujemy bezpośrednie przygotowanie dzieci do pierwszej komunii św. we wtorek i czwartek o godzinie 16.30. Pierwsza spowiedź dzieci w piątek o godzinie 17.00. Uroczystość pierwszej komunii w sobotę o godzinie 12.00.

5. Osoby przygotowujące się do zawarcia małżeństwa zapraszamy na kurs przedmałżeński, który odbędzie się w naszej parafii 26 i 27 maja.

6. W przyszłą niedzielę, 28 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tak zwane Zielone Świątki. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby zadośćuczynić przykazaniu kościelnemu nakazującemu spowiedź i Komunię Świętą wielkanocną. Do tej uroczystości przygotowujemy się przez specjalną nowennę.

7. Została zniszczona kaseta na ofiary przy obrazie Jezusa Miłosiernego. W niedługim czasie zostanie zamontowana nowa, a ofiary w niej składane postaramy się zabezpieczyć przez zainstalowanie kamery nagrywającej obraz całej odnośnej przestrzeni.

8. W kościołach filialnych są umieszczane zbiory Modlitw Powszechnych, które są darem dla naszej parafii od rodziców młodzieży bierzmowanej.

9. „Bóg zapłać” za ofiary składane na „tacę”, a dziś przeznaczone na cele parafialne.

Konrad Paweł Matwiejko – Jagoda Milewska. Zap. I