Dziś jest niedziela, 28 kwiecień 2024. Imieniny: Pawła, Walerii

Ogłoszenia duszpasterskie 21.05.2017

VI Niedziela Wielkanocna

1. Dziś, w szóstą niedzielę Wielkanocy, gromadzimy się wokół ołtarza, żeby to misterium paschalne mogło przemienić całe nasze życie. Przyjmowanie sakramentów św., zwłaszcza pełny udział w Eucharystii, wsłuchiwanie się w słowo Boże ? to wszystko otwiera nas na Najwyższego, który zadziwia swoją mocą, dobrocią i bezinteresownością ? miłosierdziem. Tak rodzi się nasza wiara, nadzieja i miłość ? dobro, którym można i trzeba dzielić się z innymi. Tak rodzi się prawdziwa komunia z Panem Bogiem i z naszymi braćmi.

2. Jutro, w poniedziałek rozpoczynamy przeżywanie ?Białego Tygodnia? tj. czasu codziennych spotkań dzieci pierwszokomunijnych z Jezusem Eucharystycznym. Rozpoczniemy je nabożeństwem majowym o godzinie 17.30, po którym będzie Msza św. Natomiast na wspólne nabożeństwo majowe w przyszłą niedzielę zapraszamy o godzinie 14.00 do Pomienia i Nętkowa.

3. Zdjęcia do obrazków komunijnych będą robione w poniedziałek po Mszy św. Proszę przynieść wtedy ze sobą wszystkie potrzebne do takiego zdjęcia rzeczy (książeczka do nabożeństwa, świeca chrzcielna, różaniec itp.).

4. W piątek podczas nabożeństwa majowego rozpoczniemy nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego.

5. Też w piątek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. Wszystkich zapraszam na wspólną Eucharystię i modlitwę o godz. 18.00, podczas której przez wstawiennictwo najświętszej z wszystkich matek, Maryi, będziemy dziękować Panu Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym utrudzeniu.

6. ?Bóg zapłać? za ofiary złożone na tacę, a dziś przeznaczone na cele parafialne.

1. Łukasz Aleksander Pawlak, rz. kat., kawaler, zam. w Szczecinie
Anna Ligenza, rz. kat., panna, zam. w Reczu