Dziś jest czwartek, 28 październik 2021. Imieniny: Szymona, Tadeusza

Ogłoszenia duszpasterskie 21.03.2021

PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Wezwanie do nawrócenia jest zachętą do nieustannego odkrywania piękna i głębi Eucharystii. W Wielkim Poście ta droga prowadzi do źródła, którym jest Ewangelia Jezusa Chrystusa. Zbliżamy się do świąt, wkraczamy w czas intensywniejszego rozważania męki naszego Pana. Zasłoniliśmy krzyże w świątyni, by na nowo odsłonić je przed naszymi oczyma w Wielki Piątek. Niechaj ten czas będzie szczególnym czasem wyciszenia i towarzyszenia Jezusowi w Jego cierpieniu i męce.

2. O godz. 17.30 w niedzielę gorzkie żale z kazaniem pasyjnym. Ofiary zbierane podczas gorzkich żali są przeznaczone do Bożego grobu. W najbliższy piątek, 26 marca, o godz. 17.30 droga krzyżowa.

3. W czwartek 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego ? dokładnie dziewięć miesięcy przed Bożym Narodzeniem. Jest to Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Wspierajmy modlitwą tych, którzy walczą w obronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Z okazji Uroczystości Zwiastowania Pańskiego dzieci pierwszokomunijne będą miały poświęcone medaliki Matki Bożej oraz otrzymają od rodziców książeczki do nabożeństwa. Z racji obostrzeń pandemicznych do kościoła na Mszę św. niech przyjdą dzieci pierwszokomunijne tylko z jednym z rodziców, bez babć, dziadków i innych osób towarzyszących.

4. Wracamy do odprawiania Mszy św. w dni powszednie na filiach. W środę o 16.30 w Suliborzu i o 17.15 w Rybakach; w czwartek o 16.30 w Nętkowie i o 17.15 w Pomieniu.

5. Przy chrzcielnicy jest wystawiony karton, do którego proszę wrzucać żywność (w sensie suchego prowiantu), którą będziemy chcieli ofiarować jako naszą jałmużnę wielkopostną dla sióstr przygotowujących codzienne posiłki bezdomnym.

6. W przyszłą niedzielę (Męki Pańskiej) na każdej Mszy św. poświęcenie palm.

7. Jak co roku możemy kupić świece i baranki wielkanocne Caritas.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

9. Bóg zapłać? za ofiary złożone na ?tacę? a dziś przeznaczone na cele parafialne.