Dziś jest wtorek, 7 maj 2024. Imieniny: Gustawy, Ludmiły

Ogłoszenia duszpasterskie 21.02.2016

II Niedziela Wielkiego Postu
1. Co roku w drugą niedzielę okresu paschalnego przygotowania rozważamy ewangelijną perykopę o przemienieniu Chrystusa na wysokiej górze. Tak jak wybranym uczniom, tak i nam Pan Jezus pragnie ukazać blask swojego bóstwa i pokazać, kim jest, by umacniać nas w wierze i na drogach życiowego powołania. Nie bójmy się Jemu zaufać, pozwólmy Mu działać w nas i przez nas.

2. Dziś o godz. 16.30 gorzkie żale z kazaniem pasyjnym, w piątek natomiast nabożeństwo drogi krzyżowej o godz. 16.30. Znajdźmy czas, by uczestniczyć w tych nabożeństwach, by dzięki nim głębiej przeżywać tajemnicę męki, śmierci i zmartwychwstania naszego Pana i lepiej rozumieć Jego nieskończoną miłość do każdej i każdego z nas.

3. W Wielkim Poście wzbudźmy w sobie szczere pragnienie oczyszczenia serca w zdroju Bożego miłosierdzia, które jest otwarte dla wszystkich i którego doświadczamy szczególnie w spowiedzi świętej. Okazja do spowiedzi świętej przed i podczas każdej Mszy Świętej.

4. Niech również wielkopostne rekolekcje, które rozpoczniemy 5 marca pomogą nam w podejmowaniu wysiłku przemiany życia i dobrego przygotowania się do przeżycia świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

5. Dzisiejsza niedziela nazywana jest niedzielą Ad gentes i jest poświęcona modlitwie za misje i misjonarzy. Przy wyjściu ze świątyni będzie można wesprzeć dzieło misyjne Kościoła ? do specjalnych puszek można wrzucać ofiary na ten cel.

6. Zapraszamy do udziału w Misterium Męki Pańskiej w Górce Klasztornej dnia 19 marca. Koszt wyjazdu około 30 złotych.

7. Prosimy o składanie ofiar na kwiaty do Bożego Grobu podczas nabożeństwa gorzkich żali.

8. ?Bóg zapłać? za wszelkie ofiary składane dzisiaj na tacę, a przeznaczone na cele parafialne.

1. Piotr Sylwester Paruch, rz. kat. zam. w Nętkowie
Ewelina Justyna Paruch z d. Stypuła, rz. kat. zam. w Nętkowie