Dziś jest niedziela, 24 styczeń 2021. Imieniny: Felicji, Tymoteusza

Ogłoszenia duszpasterskie 20.12.2020

CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU

1. Powoli kończy się Adwent. Zewnętrzne oznaki przygotowań, takie jak czystość naszych domów i mieszkań, przygotowania do wieczerzy wigilijnej, są ważne, lecz ważniejsza jest troska o duchowe przygotowanie, żeby Pan Jezus mógł się spotkać z nami w czystości naszych serc, uporządkowanych relacjach i pokoju wokół nas. Okazja do spowiedzi codziennie na roratach oraz pół godziny przed Mszą św. wieczorną.

2. Do czwartku włącznie roraty o godz. 7.00.

3. Do wtorku przynieśmy nasze dary, które zbieramy w naszym adwentowym dziele „Paczka dla maluszka” i wtedy zostaną przekazane potrzebującym osobom i instytucjom.

4. W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. Zanim zasiądziemy do wieczerzy, zadbajmy nie tylko o zachowanie tradycji postnego posiłku, lecz przede wszystkim, przez wspólną modlitwę, swoich domach przestrzeń, by Bóg mógł zagościć w naszym życiu. O 21.30 i o północy zapraszamy wszystkich parafian i gości (z zachowaniem obostrzeń pandemicznych) na pasterkę. Zgodnie z tradycją naszych ojców będziemy się dzielić radością z Bożego Narodzenia. Msze św. pasterskie będziemy sprawować na filiach następująco: 21.00 Sulibórz, 22.30 Rybaki, 23.00 Pomień, 24.00 Nętkowo.

5. W pierwsze święto i w sobotę 26 grudnia kiedy wspominamy św. Szczepana – pierwszego męczennika Msze Święte według porządku niedzielnego.

6. „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę, a dziś przeznaczone na cele parafialne