Dziś jest czwartek, 25 luty 2021. Imieniny: Cezarego, Wiktora

Ogłoszenia duszpasterskie 20.09.2020

DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Dzisiejsza niedziela w sposób szczególny w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Siłę mediów podkreśla Katechizm Kościoła katolickiego, zauważając ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenie. Media mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Zadbajmy też o to, aby właściwie i dla swojego ubogacenia korzystało z nich nasze młode pokolenie.

2. Trwa rok szkolny i katechetyczny. Proszę, aby dla dzieci, młodzieży, ale i rodziców, katechetów i wychowawców był to czas rozpoczęty w imię Boże. Zachęcam też, aby poza nauką znaleźć właściwe miejsce dla swojego wzrostu duchowego, dla umacniania swojej komunii z Bogiem. Spotkanie z ministrantami oraz kandydatami do służby liturgicznej w poniedziałek 21 września o godzinie 17.00.

3. W poniedziałek, 21 września, obchodzimy święto Świętego Mateusza Apostoła i Ewangelisty. Przez jego pośrednictwo módlmy się o to, abyśmy jak on, dotknięci spojrzeniem Chrystusa, umieli pozostawić wszystko i pójść za Nim. Podczas Eucharystii o godz. 18.00 będziemy dziękować Bogu za dar naszego powołania do wspólnoty Kościoła.

4. Msze św. w dni powszednie będziemy sprawować na filiach następująco: w środę o godzinie 16.30 w Suliborzu o 17.15 w Rybakach, w czwartek o 16.30 w Nętkowie o 17.15 w Pomieniu.

5. W liturgiczne wspomnienie Świętego Ojca Pio, który z najwyższą czcią pochylał się nad Eucharystią i nad wszystko kochał Matkę Najświętszą. Przed Mszą Świętą spotykamy się na środowej Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00, aby wypraszać potrzebne nam łaski.

6. W przyszłą niedzielę, 27 września, w Kościele będziemy obchodzić 106. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy oraz Światowy Dzień Turystyki.

7. Spotkanie z kandydatami do sakramentu bierzmowania (szczególnie klasy VII i VIII) oraz ich rodzicami w poniedziałek 28 września o godzinie 18.30.

8. „Bóg zapłać” za wszelkie ofiary złożone na tacę, a dziś przeznaczone na cele parafialne.