Dziś jest czwartek, 2 maj 2024. Imieniny: Zygmunta, Atanazego

Ogłoszenia duszpasterskie 20.09.2015

1. Dziś ? dwudziesta piąta niedziela w ciągu roku, a zarazem trzecia niedziela września, w którą Kościół w Polsce obchodzi Dzień Środków Społecznego Przekazu. Dziś mamy dobrą okazję do zastanowienia się nad tym, jak korzystamy ze środków społecznego przekazu, także z mediów katolickich: TV Trwam, Radia Maryja i naszego radia diecezjalnego, a także z programów religijnych w innych mediach. Mamy też sposobność do zastanowienia się nad zagrożeniami, jakie mogą nieść ze sobą mass media, nad dokonywanymi przez nas wyborami programów i przygotowaniem młodego pokolenia do odpowiedzialnego korzystania ze środków przekazu. Dzisiejsza niedziela przypomina nam również obowiązek modlitwy za pracowników środków przekazu i finansowego wspierania mediów katolickich.

2. Jutro ? święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty. Zachęcamy do modlitwy w intencji celników, którym patronuje św. Mateusz, a także o nowe powołania do służby Bożej i o błogosławieństwo niebios dla dzieła nowej ewangelizacji.

3. W środę o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a następnie ? Msza Święta wieczorna.

4. Wyjazd pielgrzymki na Jasną Górę w najbliższy piątek z rynku w Reczu o godzinie 06.00. Koszt od osoby to 130 złotych i 35 złotych za ewentualny nocleg (jest dla nas zarezerwowane 15 noclegów), płatność można dokonać w autobusie.

5. Dzisiaj po Mszy św. zbieramy do puszek ofiary na Wydział Teologiczny U.S. i KUL.

6. Bardzo dziękuję za wszystkie ofiary na nowe nagłośnienie w naszym kościele. Dziękuję też za ofiary na utrzymanie Arcybiskupiego Wyższego seminarium Duchownego i naprawę witraży.

7. ?Bóg zapłać? za ofiary składane dzisiaj na tacę, a przeznaczone na cele parafialne.

Daniel Liburski, rz. kat., kawaler, zam. w Choszcznie
Marta Jałowiecka, rz. kat., panna, zam. w Reczu