Dziś jest czwartek, 25 kwiecień 2024. Imieniny: Jarosława, Marka

Ogłoszenia duszpasterskie 20.05.2018

Zesłanie Ducha Świętego

1. Zesłanie Ducha Świętego to pamiątka narodzin wspólnoty Kościoła. Apostołowie, umocnieni mocą z wysoka, wyszli z Wieczernika, aby dawać świadectwo o zmartwychwstałym Zbawicielu. Ich misja wciąż trwa i jest kontynuowana w Kościele.

2. Dzisiaj kończy się liturgiczny okres wielkanocny. Przypominamy, że zgodnie z zaleceniami Konferencji Episkopatu Polski czas Komunii św. wielkanocnej jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z zaproszenia i przygotowani przez sakrament pokuty zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.

3. Zachęcamy także, aby radosny obchód dzisiejszej uroczystości rozszerzyć na jutro. Dnia 21 maja czcimy Maryję jako Matkę Kościoła główną Patronkę naszej Archidiecezji.

4. W sobotę zapraszamy wszystkich do modlitwy w Dniu Matki. Żyjącym mamom chcemy wypraszać obfitość Bożych łask, a zmarłym radość wieczną.

5. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Trójcy Przenajświętszej, podczas której przeżyjemy parafialną uroczystość pierwszej komunii św. o godzinie 11.30. Pierwsza spowiedź dzieci w piątek o godzinie 16.

6. Codziennie gromadzimy się na nabożeństwach majowych w kościele o godz. 17.30, a przy kapliczkach i krzyżach wraz z kapłanem w przyszłą niedzielę o godzinie 14.00 na Trzebieniu, ulicy kolejowej i Głębokim.

7. W dniu 28.05.2018 od godziny 11.00 w przychodni lekarskiej ?Omnibus? na ul. Środkowej odbędą się badania USG Doppler przepływów szyjnych i kończyn dolnych, USG tarczycy, nerek, płuc, stawów, piersi oraz echo serca. Badania są odpłatne (jedno badanie 55 zł.). Bliższe informacje w przychodni.

8. ?Bóg zapłać? za ofiary złożone na tacę, a dziś przeznaczone na cele parafialne.

1. Patryk Biba, zam. w parafii Narodzenia NMP w Choszcznie
Ewa Ber, zam. w parafii Chrystusa Króla w Reczu
2. Mateusz Wiktor Kniaziewicz, zam. w parafii Chrystusa Króla w Reczu
Karolina Piekarska, zam. w parafii Chrystusa Króla w Reczu
3. Arkadiusz Graczyk, zam. w parafii Chrystusa Króla w Reczu
Beata Pelc, zam. w parafii Chrystusa Króla w Reczu.
zap. I