Dziś jest czwartek, 25 kwiecień 2024. Imieniny: Jarosława, Marka

Ogłoszenia duszpasterskie 20.03.2022

TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Trwamy w okresie pokuty i nawrócenia – dziś przypada już trzecia niedziela Wielkiego Postu. Po raz kolejny słyszymy słowa Zbawiciela: „Nawracajcie się, bliskie jest królestwo niebieskie”. Bóg daje nam czas na wydawanie owoców nawrócenia. Nie marnujmy go.

2. Zapraszam dzisiaj na nabożeństwo gorzkich żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17.30.

3. „W piątek, 25 marca br., Ojciec Święty Franciszek dokona Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. W związku z tym zapraszamy wszystkich do kościoła parafialnego na nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17.00, zakończone odmówieniem Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi, a także na Mszę Świętą o godz. 18.00 w intencji pokoju w Ukrainie oraz w intencji nawrócenia Rosji. Modlitwy te odbędą się w tym dniu także w Katedrze, pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi. Również o godz. 17.00 rozpocznie się Droga Krzyżowa, zwieńczona odmówieniem, w duchowej jedności z Ojcem Świętym, Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. A o godz. 18.00 w Bazylice Archikatedralnej odbędzie się Msza Święta w intencji pokoju w Ukrainie oraz w intencji nawrócenia Rosji.”

4. Dzień Zwiastownia Pańskiego jest również dniem świętości życia. Z tej okazji dzieci pierwszokomunijne otrzymają od swoich rodziców poświęcone medaliki Matki Bożej na Mszy św. o godzinie 18.00.

5. W Wielkim Poście Kościół zachęca do podejmowania dzieł miłosierdzia. W naszej świątyni wystawiony jest „kosz dobroci”, gdzie można składać produkty żywnościowe i środki czystości, które zostaną przekazane uchodźcom z Ukrainy mieszkającym na terenie naszej parafii Dziękujemy z każdy – nawet najmniejszy gest miłosierdzia.

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy trwania przy Chrystusie i pomnażania Bożych darów oraz wydawania błogosławionych owoców nawrócenia.

7. „Bóg zapłać” za ofiary złożone na „tacę”, a dziś przeznaczone na cele parafialne.

1. Paweł Kwapiński – Martyna Pelc – zap. II