Dziś jest niedziela, 16 styczeń 2022. Imieniny: Marcelego, Włodzimierza

Ogłoszenia duszpasterskie 19.12.2021

CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU1. Dziś czwarta – ostatnia niedziela Adwentu, jednocześnie początek naszych rekolekcji adwentowych. Będziemy je przeżywali następująco: w poniedziałek nauka rekolekcyjna waz ze spowiedzią przedświąteczną w Słutowie o godzinie 16.00, w Rybakach o godzinie 17.00, w Suliborzu o godzinie 18.00; we wtorek w Nętkowie o godzinie 17.00, w Reczu o godzinie 18.00; w środę w Pomieniu o godzinie 17.00, w Reczu o godzinie 18.00. Wykorzystajmy te kilka dni adwentowego oczekiwania na duchowe przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Modlimy się, aby nasza gorliwość wzrastała w miarę zbliżania się święta oraz abyśmy godnie obchodzili tajemnicę narodzin Syna Bożego.

2. Do piątku włącznie zapraszamy codziennie na Msze Święte roratne o godz. 7.00.

3. W piątek, 24 grudnia, wraz z bliskimi zasiądziemy przy wigilijnym stole. Zadbajmy o religijny wymiar tej wieczerzy. Niech towarzyszy nam modlitwa, czytanie fragmentu Ewangelii Świętego Łukasza o narodzeniu Chrystusa, łamanie opłatkiem oraz śpiew kolęd. Zachowajmy tradycyjny postny charakter wieczerzy. Niech będzie to czas rodzinnego spotkania, przepełniony życzliwością, dobrocią, a także okazja do pojednania w naszych małych wspólnotach. Pamiętajmy w modlitwie także o tych, których w tym roku przy stole wigilijnym zabraknie.

4. Świętowanie tajemnicy narodzenia Pańskiego rozpoczniemy Mszą zwaną Pasterką. Plan pasterek w parafii: 21.30 Recz, 22.00 Sulibórz, 23.00 Rybaki i Pomień, 24.00 Recz i Nętkowo.

5. Msze św. w pierwszy dzień świąt i 26 grudnia w niedzielę w oktawie Narodzenia Pańskiego w święto Świętej Rodziny według niedzielnego porządku.

6. W zakrystii są jeszcze do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, pobłogosławione opłatki na stół wigilijny.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy otwartości na przychodzącego Pana, posłuszeństwa Jego zbawczej woli oraz gorliwego wypełniania codziennych obowiązków.

8. „Bóg zapłać” za ofiary złożone na „tacę” a dziś przeznaczone na cele parafialne.