Dziś jest wtorek, 23 kwiecień 2024. Imieniny: Jerzego, Wojciecha

Ogłoszenia duszpasterskie 19.11.2017

XXXIII Niedziela Roku

1. Rozpoczyna się ostatnia dekada listopada. W tych dniach codziennie o godz. 17.30 modlimy się za naszych bliskich zmarłych podczas tak zwanych wypominków. Tym bardziej zachęcam do licznego udziału w tej modlitwie naszej wspólnoty parafialnej, która jednocześnie włącza nas w modlitwę całej wspólnoty Kościoła pielgrzymującego, pragnącej wspomóc naszych braci należących już do Kościoła oczyszczającego się. Oni sami sobie nie mogą już pomóc, za to za naszą modlitewną pamięć mogą odwdzięczyć się swoim wstawiennictwem przed tronem Bożym.

2. W przyszłą niedzielę, 26 listopada, będziemy przeżywali uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Będzie to ostatnia niedziela przed Adwentem, a jednocześnie nasz odpust parafialny. Spotkajmy się wtedy na sumie odpustowej, którą będziemy sprawować o godzinie 11.30.

3. W listopadzie zapraszamy na modlitwę różańcową za naszych zmarłych w niedzielę na cmentarzu o godzinie 15.

4. Dzisiaj w naszej parafii gościmy alumnów Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego, którzy z nami modlą się o nowe i święte powołania kapłańskie, szczególnie z naszej Archidiecezji oraz zbierają ofiary na utrzymanie AWSD.

5. Od wczoraj przeżywamy nowennę do Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, przez którą chcemy się przygotować do odpustu parafialnego.

6. ?Bóg zapłać? za ofiary złożone na tacę, a dziś przeznaczone na cele parafialne.

Michał Olejnik, rz. kat., kawaler, zam. w Reczu
Magda Szczepaniak, rz. kat., panna, zam. w Reczu