Dziś jest czwartek, 28 październik 2021. Imieniny: Szymona, Tadeusza

Ogłoszenia duszpasterskie 19.09.2021

DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
1. Jezus nie przeminął wraz ze swoją epoką. Zmartwychwstały żyje również w naszych czasach. Jego zbawczą moc otrzymujemy w sakramentach, w słowie Bożym, w liturgii. Możemy uczyć się odkrywać to na co dzień. Czasami potrzebujemy trochę czasu i musimy włożyć pewien wysiłek, żeby usłyszeć i poznać Chrystusa. Trzeba czasu i wysiłku, by z osoby towarzyszącej, obserwującej Go stać się Jego uczniem. Dziś Dzień Środków, Przekazu. Módlmy się za tych, którzy są odpowiedzialni za przekaz prawdy i faktów.

2. W czwartek wspomnienie św. o. Pio, czciciela Najświętszej Eucharystii i Matki Bożej, niezwykłego charyzmatyka. Tego dnia chcemy wyrazić wdzięczność wszystkim pochylającym się nad ludźmi chorymi i nie w pełni sprawnymi.

3. Msze św. na filiach w dni powszednie sprawujemy we wtorek w Suliborzu o godz. 16.30 i Rybakach o godzinie 17.15 oraz w czwartek w Nętkowie o godzinie 16.30 i Pomieniu o godzinie 17.15.

4. Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy odprawiamy w środę o godzinie 18.00, a Koronkę do Miłosierdzia Bożego odmawiamy w piątek o godzinie 15.00.

5. Dalej proszę o ofiary dzięki którym będziemy mogli wyremontować mur oporowy w Słutowie. Ofiary można składać w zakrystii, biurze parafialnym lub w kopertach na tacę.

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

7. „Bóg zapłać” za ofiary złożone na „tacę” a dziś przeznaczone na cele parafialne.