Dziś jest piątek, 22 styczeń 2021. Imieniny: Anastazego, Wincentego

Ogłoszenia duszpasterskie 19.07.2020

SZESNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU


1. Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu wakacji. To nie jest czas wolny od przykazań Bożych i kościelnych. Niech sprzyja pogłębieniu naszych relacji z Bogiem, umocnieniu wiary, nawróceniu. Temu właśnie służy każda niedzielna Eucharystia.

2. W najbliższą środę, 22 lipca, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętej Marii Magdaleny, patronki dobrej przemiany. Magdalena, wierna uczennica Chrystusa, była przy Jego śmierci i pierwsza ujrzała Go po zmartwychwstaniu wczesnym rankiem dnia paschalnego (Mk 16,9). Jej kult w całym Kościele zachodnim rozpowszechnił się od XII wieku. Tego dnia zapraszam również na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy przed wieczorną Msza Świętą o godz. 18.00.

3. W sobotę, 25 lipca, obchodzimy święto Świętego Jakuba Apostoła. Został powołany jako jeden z pierwszych uczniów Pana Jezusa wraz ze swoim bratem Janem, stąd Jakub Starszy albo Większy. Spośród Apostołów jest pierwszym, a po Szczepanie drugim męczennikiem Kościoła. Już w 44 roku na rozkaz Heroda został ścięty mieczem (Dz 12,1-2). Św. Jakub patronuje w naszej Bazylice Archikatedralnej.

4. Tego samego dnia czcimy też Świętego Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Z racji wspomnienia tego Świętego, mimo wakacji, pobłogosławimy nasze pojazdy mechaniczne i będziemy się modlili o roztropne ich wykorzystywanie.

5. Na mocy dekretu ks. Arcybiskupa, ks. Marek przechodzi 24.08. do pracy w parafii św. Rafała Kalinowskiego w Nowogardzie. Podziękujmy ks. Markowi za 5 lat wielkiej służby dla nas oraz za wszystkie rzeczy, które nam uczynił. Módlmy się również o to by jego dalsza misja kapłańska przyniosła błogosławione owoce.

6. W czasie wakacyjnym biuro parafialne jest nie czynne. Wszelkie sprawy proszę załatwiać z księdzem po uprzednim umówieniu się przy okazji Mszy św.

7. „Bóg zapłać” za wszelkie ofiary złożone na tacę, a przeznaczone na utrzymanie parafii.

Zapowiedzi przedślubne:
1. Bartłomiej Gołębiewski – Sandra Szurek
zap. II