Dziś jest środa, 8 maj 2024. Imieniny: Stanisława, Lizy

Ogłoszednia duszpasterskie 19.06.2016

XII niedziela roku

1. ?Kim dla mnie jest Jezus Chrystus?? ? to pytanie trzeba nam zadawać nieustannie i całym życiem udzielać właściwej odpowiedzi, że jest On naszym Panem, Mistrzem i Mesjaszem. Prośmy o potrzebne dary i siłę, by nasza odpowiedź była naprawdę wiarygodna.

2. Każdego czerwcowego wieczoru, oprócz tej soboty, o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwa ku czci Serca Pana Jezusa. Po nabożeństwie Msza Święta.

3. Kolejny rok szkolny i katechetyczny dobiega końca. W piątek, 24 czerwca podczas Mszy Świętej o godz. 8.00 podziękujemy dobremu Bogu za wszystkie otrzymane dary i łaski w ciągu tego czasu pracy i nauki oraz poprosimy o bezpieczne i szczęśliwe wakacje. Zapraszamy na tę liturgię dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli, katechetów i wychowawców. Msza św. na zakończenie szkoły podstawowej dla klas szóstych w środę o godzinie 9.00.

4. W piątek przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. To poza Jezusem i Jego Matką, Maryją, jedyny Święty, którego ziemskie narodziny czcimy w liturgii. Przez jego wstawiennictwo pragniemy modlić się o łaskę bycia wiarygodnym świadkiem Jezusa Chrystusa. Zapraszamy do udziału w Eucharystii o godz. 15 i 18. Z racji uroczystości nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. Życzliwością i modlitwą pragniemy otoczyć wszystkich obchodzących swoje osobiste uroczystości w rozpoczynającym się tygodniu. Pamiętamy szczególnie o naszych ojcach z okazji przypadającego w czwartek ich święta, a także o naszych zmarłych, polecając ich nieskończonemu miłosierdziu Boga.

6. Od najbliższej soboty na całe wakacje Msze św. niedzielne przenosimy w Słutowie na sobotę o godzinie 17.00.

7. Biuro parafialne jest czynne w poniedziałek, środę i piątek od 16 do 18.

8. ?Bóg zapłać? za ofiary składane na tacę, a dziś przeznaczone na cele parafialne.

1. Hubert Kozina, rz. kat., kawaler, zam. w Reczu
Anna Ostrowska, rz. kat., panna, zam. w Reczu