Dziś jest piątek, 19 kwiecień 2024. Imieniny: Adolfa, Tymona

Ogłoszenia duszpasterskie 19.04.2020

DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY, CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

1. Dziś przypada Niedziela Miłosierdzia Bożego. Śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest miłością, że potrafi jedynie kochać i przebaczać. Jako Kościół, napełnieni paschalną radością, mamy teraz tylko jedno zadanie: głosić i uobecniać miłosierdzie Boga objawione w Jezusie Chrystusie, który cierpiał za grzeszny świat, prawdziwie zmartwychwstał i żywy jest pośród nas. Warto w tym miejscu przypomnieć słowa Świętego Jana Pawła II wypowiedziane w 2002 roku w Łagiewnikach: ?Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia, którzy tutaj przybywać będą z Polski i z całego świata. Bądźcie świadkami miłosierdzia!?.

2. Ks. Arcybiskup wydał kolejny dekret o dyspensie od obowiązku uczestniczenia w niedzielnej i świątecznej Mszy św. Powyższy dokument obowiązuje do dnia 10.05.2020 roku i można się z nim zapoznać na stronie internetowej parafii.

3. W związku z nowymi rozporządzeniami dotyczącymi zachowania podczas epidemii jesteśmy zobowiązani do nałożenia maseczek lub innych środków ochronnych na nasze usta oraz nos podczas pobytu w takim miejscu jakim jest kościół. Z tego obowiązku są zwolnieni tylko księża sprawujący liturgię. Zwiększa się również limit ilości osób uczestniczących w liturgii, jednakże szczegóły tego zostaną podane w późniejszym czasie.

4. Proszę wybrać pięcioosobową reprezentację rodziców dzieci pierwszokomunijnych, z którymi będę chciał się zastanowić w środę po wieczornej Mszy św. o przeprowadzeniu w tym roku I komunii św.

5. Przyszła niedziela będzie obchodzona jako Niedziela Biblijna, która rozpocznie następujący po niej Tydzień Biblijny. W tę przyszłą niedzielę ? ostatnią w kwietniu ? Stowarzyszenie na rzecz misyjnych środków transportu MIVA Polska oraz Krajowe Duszpasterstwo Kierowców zapraszają do wspólnej modlitwy w intencjach kierowców. Zapraszają też do refleksji nad naszą chrześcijańską troską o bezpieczne poruszanie się po drogach i przestrzeganie przepisów drogowych.

6. ?Bóg zapłać? za wszelkie ofiary składane na utrzymanie parafii w tym trudnym czasie.