Dziś jest wtorek, 23 kwiecień 2024. Imieniny: Jerzego, Wojciecha

Ogłoszenia duszpasterskie 19.03.2017

III Niedziela Wielkiego Postu

1. Pamiętajmy, że najważniejszym zadaniem w tym świętym czasie Wielkiego Postu jest nasze nawrócenie. Chodzi o nawrócenie we wszystkich wymiarach naszego życia osobistego i społecznego, rodzinnego. Potrzeba wiele pokory i silnej wiary w Boże miłosierdzie. Nawrócenie ma się bowiem dokonać przede wszystkim w naszym sercu. Pomagają nam w tym zewnętrzne praktyki pokutne oraz udział w wielkopostnych nabożeństwach: piątkowej drodze krzyżowej o godz. 16.30 i niedzielnych gorzkich żalach o godz. 16.30. Przypominam, że za pobożny udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny. Pamiętajmy też, że w przyszłą niedzielę zaczynamy parafialne rekolekcje wielkopostne.

2. W kalendarzu liturgicznym rozpoczynającego się tygodnia przypadną dwie ważne uroczystości. Ponieważ w tym roku 19 marca przypadł w niedzielę, dlatego w poniedziałek, 20 marca, Kościół będzie obchodził uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa. Msze Święte o godz. 9 i 17. Papież bł. Pius IX w 1870 roku ogłosił św. Józefa patronem Kościoła powszechnego i rodzin chrześcijańskich. Podczas Mszy Świętej tego dnia przez wstawiennictwo opiekuna Najświętszej Rodziny będziemy modlić się za mężów i ojców z naszej wspólnoty parafialnej i o godne wypełnianie przez nich swojego powołania. Kiedy wokół tyle trudności, codziennych kłopotów, niepewności z powodu braku pracy i środków do godnego życia, warto zwracać się o pomoc do św. Józefa nie tylko w dniu jego święta, ale także w każdy wtorek szczególnie jemu poświęcony. Święty Józef jest też patronem dobrej śmierci. Według tradycji odszedł z tego świata w ramionach samego Pana Jezusa. Jego wstawiennictwu będziemy zatem polecać wszystkich konających.

3. Natomiast w sobotę, 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Święte w naszym kościele o godz. 9, 15 i 17. Msza św. o godzinie 15.00 przyjmie w naszej parafii szczególny charakter, gdyż to na niej dzieci pierwszokomunijne otrzymają od swoich rodziców medalik, szczególny znak opieki Matki Bożej, a za razem jako mieszkańcy Recza będziemy przeżywali 72 rocznicę Polskości na Ziemiach Zachodnich.

4. Można już kupować świece Caritasu na stół wielkanocny.

5. Zapraszamy do udziału w Misterium Męki Pańskiej w Górce Klasztornej dnia 8 kwietnia. Zapisy przyjmuje każdy ksiądz, a w szczególności ksiądz Marek.

6. Ofiary zbierane podczas nabożeństwa Gorzkich Żali są przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu oraz na nowy paschał dla naszej świątyni.

7. ?Bóg zapłać? za ofiary złożone na tacę, a dziś przeznaczone na cele parafialne.