Dziś jest sobota, 20 kwiecień 2024. Imieniny: Agnieszki, Czesława

Ogłoszenia duszpasterskie 18.12.2022

CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU

1. W najbliższych dniach będziemy przeżywali uroczystości Narodzenia Pańskiego! W nadchodzącą sobotę Wigilia, która w kalendarzu liturgicznym rozpoczyna okres Narodzenia Pańskiego, a potem kolejne świąteczne dni. Liturgiczny obchód pamiątki Narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, czyli Mszy Świętej sprawowanej w nocy z soboty, 24 grudnia, na niedzielę, 25 grudnia. Wcześniej w naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś pośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg św. Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Pod żadnym pozorem nie podawajmy na wigilijny stół alkoholu, a tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych, choć post ten nie jest już obowiązkowy.

2. Ale jeszcze wcześniej w pokorze zajrzyjmy głęboko do swojego serca i przeżyjmy rekolekcje adwentowe które będą w Reczu codziennie od poniedziałku do środy o godzinie 18.00. Adwentowe spotkania w kościołach filialnych będą: w poniedziałek w Słutowie o 16.00, w Suliborzu o 17.00, we wtorek Rybakach o 16.00, w Nętkowie o 17.00 i w środę w Pomieniu o 17.00. Może to właściwy moment na pojednanie się z Bogiem i bliźnimi przez szczerą spowiedź. Kościół przychodzi nam z pomocą jako szafarz Bożego miłosierdzia.

3. W dni powszednie tego tygodnia o godz. 7.00 ostatnie roraty. Wszystkich parafian zachęcam do licznego udziału w tej Mszy Świętej wotywnej o Najświętszej Maryi Pannie.

4. Zaś w Wigilię uroczystości Narodzenia Pańskiego plan pasterek jest następujący: 21.30 Recz, 22.00 Sulibórz, 23.00 Rybaki i Pomień, 24.00 Recz i Nętkowo. W samo święto będzie niedzielny układ Mszy św.

5. W piątek przed wigilią księża udadzą się dodatkowo z komunią do chorych w stałych porach.

6. „Bóg zapłać” za ofiary złożone na „tacę” a dziś przeznaczone na cele parafialne.