Dziś jest piątek, 19 kwiecień 2024. Imieniny: Adolfa, Tymona

Ogłoszenia duszpasterskie 18.08.2019

XX niedziela roku

1. Przesłanie liturgii Słowa uświadamia nam, że wierność Bogu może często stać w opozycji do świata. Bycie konsekwentnym w wierze i obrona wartości chrześcijańskich napotykają opór. Jednocześnie, jak przypomina nam fragment z Księgi Jeremiasza, nasze życie jest w ręku Boga, który troszczy się o swoje wierne sługi. Z nową odwagą trwajmy przy Ewangelii i Kościele.

2. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz. 18. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.

3. W piątek 23 sierpnia, w 80. rocznicę podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow, obchodzimy Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. Wzywając orędownictwa męczenników obu zbrodniczych systemów, prośmy o powrót Europy do jej chrześcijańskich korzeni i tożsamości.

4. Nadal proszę o zgłoszenia chętnych do przenocowania pielgrzymów z Pielgrzymki Koszalińskiej do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Myśliborzu, którzy do nas przyjdą w środę 21 sierpnia około godziny 18.

5. ?Bóg zapłać? za ofiary złożone na tacę, a dziś przeznaczone na cele parafialne.