Dziś jest sobota, 4 maj 2024. Imieniny: Floriana, Monikia

Ogłoszenia duszpasterskie 18.06.2023

JEDENASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Ciągle trwa czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze, dziękujemy za miłosierdzie Boże i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach. Pamiętajmy, że Serce Jezusowe jest jedynym źródłem zdolnym rozgrzać serca ludzi do miłość Boga i bliźniego. Nabożeństwa czerwcowe codziennie o godzinie 17.30.

2. Jak w każdą środę w naszym kościele wieczorną Eucharystię poprzedzimy Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.

3. Wielkimi krokami zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Przypominam dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, by było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. W piątek na Mszy św. o godzinie 8 odprawianej dla uczniów i nauczycieli ze szkoły podstawowej będziemy też prosić o dobre przeżycie czasu wakacji.
.
4. Także w piątek, 23 czerwca, będziemy obchodzili Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.

5. W sobotę, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Panu Jezusowi. Tę uroczystość rozpoczniemy już wieczorem w piątek Mszą Świętą wigilijną o godz. 18.00. W Litanii do wszystkich świętych Święty Jan Chrzciciel jest wymieniany na pierwszym miejscu, zaraz po Maryi. W uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela w naszym kościele msza święta o godz. 18.00.

6. W czasie wakacyjnym biuro parafialne będzie czynne w poniedziałek i piątek od godziny 16.00 do 18.00. Wszelkie inne nagłe sprawy (pogrzeb, sakrament chorych), proszę załatwiać bezpośredni z księdzem dyżurującym przy Mszy św. wieczornej lub przez umówienie się telefoniczne. Numery telefonów komórkowych są na stronie internetowej.

7. „Bóg zapłać” za ofiary wkładane do puszek, a dziś przeznaczone na kolnie dla dzieci organizowane przez Caritas .

1. Bartosz Filip Kiłoczko – Amelia Bodnar
2. Damian Karaś – Paulina Buth