Dziś jest piątek, 19 kwiecień 2024. Imieniny: Adolfa, Tymona

Ogłoszenia duszpasterskie 18.06.2017

XI Niedziela Roku

1. W czwartek podczas wieczornej Mszy św. na zakończenie dawnej Oktawy Bożego Ciała poświecimy wianki, zioła i kwiaty.

2. W tym tygodniu, w piątek, 23 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a jednocześnie ustanowiony z inicjatywy św. Jana Pawła II Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Podczas Eucharystii o godz. 18 będziemy gorąco prosić, aby Pan Jezus uczynił serca nasze według Serca swego oraz o święte życie dla kapłanów w naszej diecezji i w całym Kościele powszechnym. Z racji uroczystości w piątek nie będzie obowiązywał post od potraw mięsnych.

3. W ten sam dzień, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmijmy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o swoje rodziny.

4. W sobotę, 24 czerwca, przypada kolejna uroczystość ? Narodzenie św. Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Jezusowi Chrystusowi.

5. Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Przypominam dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, aby było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Warto w modlitwach nie tylko prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty z Bogiem czas. Niech nie zabraknie tego dziękczynienia w nadchodzących dniach. Będziemy też prosić o dobre przeżycie czasu wakacji. Msza św. na zakończenie roku szkolnego w piątek o godzinie 8.00.

6.?W tym roku z naszej Archidiecezji wyruszy XXXIII Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę z kilku miejscowości: Pustkowa, Świnoujścia, Kamienia Pomorskiego, Wolina, Polic i Szczecina. Uroczysta inauguracja pielgrzymki odbędzie się 29 lipca, podczas Mszy Świętej sprawowanej o godz. 7.00 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na osiedlu Słonecznym w Szczecinie. Informujemy także, że istnieje możliwość dołączenia na pielgrzymi szlak w dowolnie wybranym czasie. Pełna informacja o pielgrzymce znajduje się na plakacie, stronie internetowej www.szczecinska.pl oraz na portalu społecznościowym facebook.com/szczecinskapielgrzymka. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w pieszym pielgrzymowaniu.?

7. W czerwcu codziennie po Mszy św. wieczornej w naszym kościele odmówimy litanię do Serca Pana Jezusa.

8. Po Mszy św. dzisiaj i w przyszłą niedzielę na prośbę Caritas zbieramy do puszek ofiary na wakacyjny wypoczynek dzieci.

9. ?Bóg zapłać? za ofiary złożone na tacę, a dziś przeznaczone na cele parafialne.

1. Błażej Kowal, rz. kat., zam. w Wapnicy
Natalia Sakowicz, rz. kat., zam. w Reczu